Понад 300 фазанят народилося у найбільшому державному фазанарію країни – у Столичній філії ДП «Ліси України». Це перше потомство 2025 року. І на 20% більше, ніж минулого року.
Про це інформує філія "Столичний лісовий офіс".
До кінця травня очікують ще до 300. Інкубатори готові до наступної хвилі. За 2 місяці планують чотири нові партії, орієнтовно до 2 000 пташенят.
Мисливський напрям – стратегічний. На його розвиток ДП «Ліси України» у 2025 році спрямує 17,3 мільйона гривень на надлісництва Житомирщини. Це не просто інвестиція – це робота на перспективу і збільшення різноманіття. Фазанарії – частина цього підходу.
В арсеналі – дві інкубаційні установки по 500 яєць кожна. З весни формуємо сімейні групи трьох порід: угорська, бельгійська, французька. Всі – витривалі, активні, з високим коефіцієнтом виживання. Працюємо з тими, хто добре адаптується в нашому кліматі.
Обладнання автономне – інкубатор тримає режим навіть без світла. Є генератор – ризики мінімізовані. Приміщення проходять регулярну санітарну обробку. Медикаменти – в запасі, завдяки цьому здатність до виживання сягає 95%. Ми не економимо там, де йдеться про здоров’я птахів.
Другий фазанарій на цій же території побудували у 2023 році. Усе – за рахунок підприємства. Ми розширили площу, збільшили кількість птахів. Все, що тут вирощується, має практичну мету.
Сітка у вольєрах тримає хижаків на відстані. Утримувати велику популяцію – це не тільки про виростити, а й про вберегти.
На утриманні комплексу працюють двоє людей. Щодня – два цикли годування, постійний догляд. Один фазан з’їдає 100 грамів на день – про запаси думаємо наперед.
У 2025 році ми вже випустили у природу 200 птахів. Фазан потрібен для балансу в мисливських угіддях. Він очищує підлісок, регулює кількість комах, закриває ланцюжки живлення. Там, де є фазан, ліс працює як злагоджена система.
Журнал Житомира писав, що у Коростенський ліс випустили 150 фазанів.
У Коростенських лісах з’явилися ще 30 фазанів. У фазанарії на Житомирщині з'явилось 300 пташенят.