В кількох регіонах України зафіксовано суттєве збільшення популяції комах.
Поточна ситуація в Україні:
- Запорізька область – тривають заходи боротьби з сараною.
- Херсонська та Одеська області – осередки підвищення чисельності сарани знищено.
- Дніпропетровська область – перевищення чисельності саранових не підтверджено.
В інших областях України наразі немає фактів збільшення чисельності саранових.
До Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області на сьогодні повідомлення про появу сарани не надходили.
Про це повідомляють у ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області.
Спеціалістами управління фітосанітарної безпеки ГУ ДПСС в Житомирській області систематично здійснюється моніторинг сільськогосподарських посівів. Появу сарани в Житомирській області не зафіксовано.
Про небезпечність сарани
Саранові є звичайними представниками місцевої ентомофауни. Ці комахи зазвичай живуть осередками та лише за певних кліматичних умов можуть утворювати щільні групи, які переміщуються в пошуках кормової бази.
Висока температура повітря, тривала посуха та наявність занедбаних земель поблизу зони бойових дій сприяють розвитку цього шкідника. Також вагомою причиною виникнення поточної ситуації в Херсонській та Запорізькій областях є екоцид рф – руйнація Каховської ГЕС та ведення бойових дій.
Як запобігти критичному збільшенню кількості сарани
Оскільки більшість саранових живе й розмножується на цілинних занедбаних угіддях, найефективнішими заходами є дискування, боронування або оранка восени всієї площі.
Рекомендуємо фермерам та агропідприємствам ретельно відстежувати стан угідь. У разі фіксації підвищеної чисельності — звертатися до Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області (м. Житомир, вул. Вороного Юрія, 55; тел.: 0412-43-18-42).
За потреби — застосовувати інсектициди, внесені до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів з дотриманням регламентів їх застосування..
Восени — здійснювати агротехнічні заходи (дискування, оранка), для запобігання збереженню яєць у ґрунті.