10 лютого, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Економіка
  • Майже 100 вакансій відкрито у Коростенському надлісництві: пропонують зарплату від 23 тисяч гривень

Майже 100 вакансій відкрито у Коростенському надлісництві: пропонують зарплату від 23 тисяч гривень

  • Фото: "Столичний лісовий офіс"
  • 9 лютого, 2025 9:56

З початку року успішно запрацювало новостворене Коростенське надлісництво. До його складу увійшли лісництва колишніх Коростенської та Лугинської філій. Тож тепер до надлісництво включає 20 лісництв, 3 транспортні дільниці, лісовий розсадник та нижній склад. 

У цьому великому надлісництві працює 263 людини. Після реорганізації всі перевелися. Робочі місця збережені. 49 працівників адміністративного апарату перейшли працювати у Філія "Столичний лісовий офіс". Попри велику кількість працівників Коростенське надлісництво пропонує ще майже сотню вакансій. Найбільше - майстрів лісу. Шукають людей серед студентів, демобілізованих і всіх, хто готовий працювати у лісі. Проводять практику, відправляють на перенавчання.  

З 1 січня оклад у лісівників надлісництва підвищився на 13%. Якщо до реорганізації майстер лісу отримував 21 000 грн, то з 1 січня — 23 800 грн. У лісничого оклад збільшився з 28 000 грн до 32 000 грн.  

Нині робота в надлісництві у самому розпалі. 

“Загальна реалізація надлісництва за січень склала 14762 м3 на суму 48,8 мільйонів гривень, що становить 110% від першопочаткового плану. Згідно аукціонних торгів реалізували 13896 м3, що становить більше чверті запланованих обсягів на 1 квартал 2025 року. Важливими залишаються запити на дров’яну деревину для населення. У цьому році реалізували 866 м3”, - розповідають у Коростенському надлісництві.  

Зараз тривають лісозаготівельні роботи. Першочергово лісництва зараз готуються до пожежонебезпечного періоду.  

“Оновлюємо базу. Старий інвентар замінюємо на новий. Докуповуємо нові радіостанції, пожежні хлопавки (використовуємо їх для гасіння вогню, витісняючи і видаляючи кисень, який контактує з горючим матеріалом), ранцеві обприскувачі. Маємо 16 пожежних автомобілів. Перевіряємо їх на справність, проводимо техогляд, замінюємо масло. Лісопожежні станції вже практично укомплектовані водіями і спостерігачами”, - кажуть лісівники.  

Тривають роботи з відведення лісосік ще на цей рік. Є лісові культури, які потребують термінового догляду. Вже відведено 63 711 кубометрів для рубок догляду (освітлення, прочищення, проріджування, прохідні та вибіркові санітарні). Тривають роботу по відведенню рубок головного користування. Інженери по відводах працюють щоденно.  

У розпалі підготовка до весняної лісокультурної кампанії. На весну запланували висадити 450 га лісу. Теплий січень дав можливість прочистити грунт на 370 га, що складає 82% від загальної площі висадки. Посадковий матеріал готовий на 100%. Перероблено 6 тонн шишки. Вихід чистого насіння - 60 кг. У наявності 250 кг чистого насіння. Якщо людей вистачатиме, то працівники надлісництва готові перевиконати план.

Журнал Житомира писав, що у Житомирській області було продано 15,5 тисяч ялинок і сосен.

У фазанарії на Житомирщині з'явилось 300 пташенят. У Житомирській області відкрили рекреаційні пункти відпочинку. 

Нову рекреаційну зону відкрили неподалік Малина – відпочинок безоплатний.

Поділитись

Новини по темі: