Ми в соцмережах
  • Головна
  • Економіка
  • «Доступне житло» в Житомирі: відверта розмова з учасниками державної програми сприяння молодим сім’ям

«Доступне житло» в Житомирі: відверта розмова з учасниками державної програми сприяння молодим сім’ям

  • 22 січня, 2019 11:28
  • 1

Ні для кого не секрет, що ситуація з житловим фондом в Україні загалом, і в Житомирській області – зокрема, залишається напруженою. Більшу частину існуючих житлових будинків було зведено 40-50 років тому, тож якість такого житла не становить інтриги. Особливо важко вирішити питання з придбанням власної домівки молодим сім’ям, адже умови кредитування, що наразі пропонуються банківськими установами, більше схожі на довічне фінансове рабство. Але позитивні зміни відбуваються: в жовтні 2018 року  урядом нарешті було схвалено оновлену програму «Доступне житло», за умовами якої молоді сім’ї, а також родини учасників АТО, ООС і вимушених переселенців зі Сходу можуть розраховувати на державну компенсацію вартості придбаного житла до 50% від загальної суми.

На перший погляд, все здається дуже правильним і «смачним», але чи не виявиться так, що реально скористатись урядовою ініціативою зможуть лише одиниці? Наскільки обгрунтованими є вимоги до покупців? Ми познайомились з учасниками програми, які вже скористались своїм шансом покращити власні житлові умови. Тож знайомтесь – Марія та Дмитро, колишні луганчани, щасливі батьки трьох маленьких діточок. Вони люб’язно погодились поділитись з нами своїми враженнями щодо співпраці з державним фондом в рамках програми «Доступне житло».

- Перш за все, розкажіть, в чому головна відмінність оновленої програми, адже подібні державні ініціативи в тій чи іншій формі вважаються діючими вже на протязі останніх 10-15 років?

Найважливіше те, що тепер ми, як покупці, маємо змогу придбати житло в новобудові, а не на вторинному ринку, і головне – можемо самостійно обирати забудовника. Звичайно, є певні компанії, що акредитовані державою, але цей список не є вичерпним – якщо ми знаходимо компанію, яка повністю відповідає вимогам фонду, нам погоджують фінансування.

- Поділіться, наскільки важно було зібрати всі необхідні документи для оформлення заявки на участь у програмі, адже часто-густо перелік документів в таких випадках складається з безлічі пунктів, які буває надто важко опрацювати?

На подив, список документів, які необхідно надати посадовим особам, виявився цілком лаконічним. Можемо впевнено сказати із власного досвіду, що всі папери вдалося отримати на протязі декількох днів. Забігаючи наперед скажу, що і сама процедура погодження не була надто затягнутою – ми доволі швидко пройшли всі етапи погодження.

- Давайте поговоримо про складність вибору J - наскільки суворим є перелік вимог фонду до забудовника? Тобто чи не виявилось так, що на папері вам дають можливість обирати самостійно, а на практиці жодна компанія не відповідає заявленим умовам, і доводиться звертатись до тих, кого рекомендує фонд?

Зрозуміло, що вимоги до компанії-забудовника не можуть бути надто лояльними, хоча для нас, як для покупців, це на краще – адже ми будемо впевнені в тому, що маємо справу з надійним партнером. Звичайно, головні вимоги висуваються до дотримання забудовником термінів виконання будівельних робіт, посадові особи фонду перевіряють дані щодо законності робіт, вивчають специфічну будівельну документацію. Можливо, у когось і виникли певні труднощі з вибором, але нам особисто вдалось обрати свій варіант J.

- Напевно, найцікавіше питання – наскільки складно було обрати забудовника? Адже як це буває – чим ширший вибір, тим складніше визначитись.

Ми вирішили підійти до питання максимально зважено, адже купівля квартири – чи не найважливіша подія в житті кожної родини. Склавши свій власний перелік вимог до забудовника (посміхається), ми вирушили до центрів продажів, опрацьовуючи кожну компанію по черзі. Наш переможець визначився досить швидко: ми знайшли новобудову, яка повністю задовільнила наші очікування, а представники компанії не «закотили очі», почувши про державну програму «Доступне житло».

- А в чому саме складність, пов’язана з державною ініціативою?

Це очевидно – на мою думку, там, де є державне фінансування, слід очікувати підвищену увагу відповідних органів як до самого будівництва, так і до господарської та фінансової діяльності забудовника. Зрозуміло, що більша частина суб’єктів господарювання воліла б залишитись поза увагою контролюючих органів. Тож результат нашого «рейду» по новобудовах виявився таким: більша частина забудовників відверто не відповідала висунутим вимогам, дехто просто відмовлявся від співпраці, тільки но почувши про державний фонд. І тільки одна компанія витримала залік на відмінно – власне, її ми і обрали і вже навіть уклали договір на купівлю квартири.

- Якщо на секрет, відкрийте інтригу – хто ж цей забудовник? Адже всім, хто має намір долучитись до програми «Доступне житло» або просто перебуває у пошуках надійного партнера для купівлі квартири, буде цікаво дізнатись назву компанії, яку обрали ви. До того ж, ми допоможемо іншим зекономити час на пошуки.

Звичайно, не секрет – ми обрали Преміум Парк. В цьому будинку виявилось все те, що ми хотіли отримати: наявність вже зведених та зданих в експлуатацію секцій, дуже важлива для моєї дружини панорама з вікон – з нашої майбутньої квартири відкриватиметься вид на Бердичівський міст, з повною відсутністю інших багатоквартирних будинків поряд. Уже безпосередньо в центрі показів нам надали документи на будівельні матеріали, щоб ми могли переконатись в їх якості. І головне – тут не злякались перспективи співпраці з державою, навпаки, співробітники допомогли нам швиденько оформити пакет документів в тій частині, що стосувалась забудовника. З рештою, ми залишились задоволені співпрацею з Преміумом, і на власні очі переконались, що рекомендації друзів, які вже мали досвід спілкування з цим забудовником, не були порожнім звуком – тут нас дійсно почули і допомогли.

Для довідки: вже після спілкування з родиною Марії і Дмитра ми навідались до центру показів Преміум парку, аби почути думку представників забудовника щодо цієї угоди. Виявилось, що з моменту схвалення державної ініціативи «Доступне житло» (жовтень 2018 року), у Преміума це вже другий договір в рамках програми. До речі, це єдині дві угоди по цій програмі на всю Житомирську область, і обидві – у одного й того ж забудовника!

Сподіваємось, ми допомогли всім, хто цікавиться житлом в новобудовах, і розраховує на державну підтримку. Скористатись допомогою і стати власником омріяної квартири в новенькій новобудові цілком реально, приклад дружньої родини Марії і Дмитра це ще раз підтверджує!

Якщо ви бажаєте дізнатись більше про умови державної програми «Доступне житло», отримати безліч корисних порад щодо особливостей вибору і безпосередньо придбання житла в новобудові, завітайте на спеціалізований Форум новобудов та інвестицій, що пройде вже завтра 23 січня 2019 року в Житомирі за адресою: вул. Замковий Майдан 8\5 (готель «Reikartz»). До речі, представник Преміум Парку – серед запрошених спікерів, тож ви зможете особисто поставити будь-які запитання щодо практичної реалізації програми та отримати вичерпні відповіді «з перших рук». Початок о 18:00, попередня реєстрація https://www.facebook.com/events/592388237862797/?ti=cl. Приходьте, буде цікаво!

Поділитись

Новини по темі:

Комментарии

22 січня, 2019 11:34:50

Чому відсутня позначка "рекляма"?