Ми в соцмережах
  • Головна
  • Економіка
  • Чому зупинилось будівництво найочікуванішого торгівельного центру в Житомирі

Чому зупинилось будівництво найочікуванішого торгівельного центру в Житомирі

  • 14 січня, 2019 20:19
У грудні 2017 року «Журнал Житомира» повідомив, що за адресою вулиця Київська, 40 мають намір побудувати 8-поверховий торгівельно-офісний центр з підземним паркінгом. Тоді ж головний архітектор Житомира Юрій Безбородов опублікував на своїй сторінці у Фейсбук проект торгівельно-офісного центру в стилі біо-тек.

Проект передбачає підземний паркінг, на першому поверсі будуть об’єкти торгівлі, а інші поверхи – під офісні приміщення. Передбачався також благоустрій прилеглої пішохідної зони, її озеленення та освітлення, облаштування дитячих майданчиків та дворових проїздів.

Раніше за адресою вул. Київська, 40 знаходилось двоповерхове приміщення. У 2016 році його придбало ТОВ «Полісся Інвестбуд». Підприємство зареєстроване за цією ж адресою, однак коріння усіх його засновники з Хмельницька. Окрім того, 27 грудня 2017 року підприємство орендувало земельну ділянку за адресою Київська, 40 площею 0,294 га на 5 років.

У лютому 2018 року ТОВ «Полісся Інвестбуд», що з Хмельницька, розпочинає підготовчі роботи до будівництва. Тим часом головний архітектор міста Юрій Безбородов повідомляє, що будівництво торгівельно-офісного центру розпочнеться у квітні 2018 року. Однак, станом на сьогодні будівництво зупинилося і робітників там немає.

Ще в грудні 2018 року громадська організація «Антикорупційний рух Житомирщини» надіслала на управління державного архітектурно-будівельного контролю (далі УДАБК) інформаційний запит дозвільних документів на «Нове будівництво торгівельно-офісного центру за адресою: м. Житомир, вул. Київська, 40». Однак, як виявилося, з цим об’єктом не все так просто.

У листі УДАБК вказано, що наразі управлінням розглядається питання щодо скасування реєстрації повідомлення про початок виконання підготовчих робіт з «Нове будівництво торгівельно-офісного центру за адресою: м. Житомир, вул. Київська, 40».

Причини для цього дві:
  • по-перше, у період з жовтня-листопада ТОВ «Полісся Інвестбуд» не допускало посадових осіб УДАБК на об’єкт будівництва для здійснення державного архітектурно-будівельного контролю. За результатами позапланового заходу було складено акт про недопущення посадових осіб, протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, надано припис про усунення порушення вимог законодавства та винесено постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
  • по-друге, ТОВ «Полісся Інвестбуд» не виконав вимоги припису щодо усунення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, під час наступної перевірки не надав документації на об’єкт «Нове будівництво торгівельно-офісного центру за адресою: м. Житомир, вул. Київська, 40».

Саме тому УДАБК розглядає можливість скасування реєстрації повідомлення про початок виконання підготовчих робіт на цьому об’єкті. 

Тож чому на будівництво не пускають державний архітектурно-будівельний контроль? Невже є що приховувати? На фотографіях видно, що на об’єкті відбулися не лише підготовчі роботи, але і початок будівництва, бо палі вже наявні. При цьому дозволу на початок будівництва не було.

За інформацією ГО «Антикорупційний рух Житомирщини», жителі прилеглого до будівництва будинку звернулися з заявою до правоохоронних органів. На їх думку, будівництво торгівельно-офісного центру руйнує їх будинок: в квартирах осипається стеля, деінде з’являються тріщини. Цілком можливо, що це результат того, що палі вбивали в землю, а не вкручували, як було необхідно зробити.

Тож поки УДАБК грає з забудовником у бюрократію, страждають житомиряни та їх житло.
 

Візуалізація торгово-офісного центру в Житомирі


8-поверховий торгівельно-офісний центр з підземним паркінгом

8-поверховий торгівельно-офісний центр з підземним паркінгом

8-поверховий торгівельно-офісний центр з підземним паркінгом

8-поверховий торгівельно-офісний центр з підземним паркінгом
Поділитись

Новини по темі: