27 травня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Економіка
  • Забела просить Тимошенко виділити земучасток для Міжріченського ГЗК

Забела просить Тимошенко виділити земучасток для Міжріченського ГЗК

  • 9 липня, 2008 17:53
  • 1929
  • 1
Житомирська ОГА просить уряд погодити виділення земучастка площею 235 га для Міжріченського ГОК. Про це мовиться в зверненні за підписом губернатора Юрія Забєли, направленому в Кабмін.
 
Як наголошується в документі, вказану ділянку передбачається використовувати для розробки кар'єру пісків ільменіту. Раніше підприємство отримало в користування строком на 20 років ділянку площею 116 га, на якому була побудована збагачувальна фабрика. Вартість будівництва вказаного об'єкту склала, за даними компанії, 80,6 млн. грн.
 
Крім того, Міжріченський ГОК, 25% акцій якого належить ГАК "Українські поліметали" перерахував 470 тис. грн підрядчикові для будівництва ЛЕП напругою 110 квт.
 
Проте роботи не можуть початися у зв'язку з відсутністю землевідведення ділянок під ЛЕП площею 2,6 і 17,8 га. "Результатом такої ситуації може стати зрив соціальних програм і значні бюджетні втрати на території
області", - наголошується в обігу.
 
ДОВІДКА: OstChem Holding управляє хімічними активами Group DF Дмитра Фірташа, і реалізовує проект будівництва Міжріченського гірничозбагачувального комбінату (ГЗК; Житомирська область). У проект вже вкладено більше 80 млн. грн із запланованих 130 млн. грн.
 
Зараз українські виробники діоксиду титану – державне ВАТ "Сумихімпром" і ЗАТ "Кримський титан" – забезпечуються постачаннями сировини (концентрату ільменіту) з Іршанського ГЗКа (знаходиться в оренді у "Кримського титану" до 2009 року) і компаніями "Валки-ільменіт" (підконтрольна OstChem). Щорічно Іршанській ГОК здобуває близько 500 тис. т концентрату, "Валки-ільменіт" – 60-70 тис. т. Введення в експлуатацію Міжріченського ГЗКа потужністю 80-85 тис. т в рік дозволить компенсувати зниження здобичі на існуючих родовищах і добитися її зростання в цілому на 20%.
Поділитись

Новини по темі:

Комментарии

Игорь
10 липня, 2008 13:43:14

Фирташ украл в украинцев миллиарды.....и ещё хватает наглости просить землю!