22 червня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Закупівлі продуктів для війська намагаються зірвати – Міноборони

Закупівлі продуктів для війська намагаються зірвати – Міноборони

  • Фото: old.loda.gov.ua
  • 21 листопада, 2023 17:11

Закупівлі продуктів для українського війська намагаються зірвати за допомогою платформи електронних закупівель.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Міноборони вже направило заяву до правоохоронних органів з приводу вчиненого кримінального правопорушення.

1 та 2 листопада на платформі електронних закупівель Prozorro Міністерство оборони України оголосило про проведення спрощеної закупівлі продуктів харчування для українського війська. В одній з областей було виставлено лот на закупівлю їжі.

«Одна компанія-учасниця, яка змагалась за цей лот, з 2016 року взагалі не здійснювала будь-яку фінансово-господарську діяльність, її банківські рахунки були закриті, а документи на підтвердження кваліфікаційних критеріїв –  відсутні. Крім цього, серед учасників лотів, в компанії були найвищі ціннові пропозиції», — йдеться у повідомленні.

Саме тому Міністерство оборони відхилило цінову пропозицію компанії на участь у торгах. Компанія, в свою чергу, подала до суду, в результаті чого заблокувала конкурс.

У Міністерстві оборони зазначають, що такі дії свідчать про те, що компанія взяла участь у торгах заради цілеспрямованого зриву процесу своєчасного постачання продукції у перший квартал 2024 року.

У МОУ написали заяву про вчинене кримінальне правопорушення передбаченого ч.1 ст. 114-1 КК України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань).

«Закупівлі по харчуванню в Міністерстві оборони – відкриті. Будь-яка компанія може подати пропозиції, але при цьому може не завантажити всі необхідні підтверджуючі документи. Вже після аукціону ми розглядаємо документи учасників, якщо вони не відповідають кваліфікаційним вимогам, такий учасник відхиляється. Вже були випадки, коли окремі компанії зловживали принципами відкритості та вдавались до маніпуляцій українським законодавством. Однак, такі судові позови не були успішними. Наголошую, Міністерство буде жорстко, в межах закону, реагувати на подібні спроби атак на публічні закупівлі для потреб ЗСУ», — зазначив заступник Міністра оборони Дмитро Кліменков.

У Міністерстві оборони України зазначають, що ознаки подібної «схеми» помітні і за іншими лотами. Недобросовісні учасники лотів користуються прозорістю всіх процесів та маніпулюють українським законодавством заради перешкоджання своєчасним закупівлям продуктів для армії.

У Міноборони готують заяви за всіма випадками, щоб зупинити протизаконну діяльність та забезпечити своєчасні закупівлі в інтересах держави.


Фото: Міністерство оборони України

Поділитись

Новини по темі: