28 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Вилучення автомобілів для армії не порушуватиме права людини

Вилучення автомобілів для армії не порушуватиме права людини

  • Фото: Мережа
  • 13 квітня, 2024 12:03

Хоча вилучення машин у громадян України під час воєнного стану цілком можливе, відбирати легкові авто для потреб армії не будуть. Сама процедура, яку додали до законопроекту №10449 про мобілізацію в Україні, Конституції не суперечить, але мова йде виключно про специфічні транспортні засоби.

Так представник Комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки Федір Веніславський відповів на запит OBOZ.UA. За його словами, "жодних проблем в цьому немає".

"Конституція України допускає обмеження прав свобод людини і громадянина. В тому числі, акцентую вашу увагу, в питаннях володіння і користування, розпорядження своєю власністю, держава може обмежити це право в умовах воєнного стану. Це правило, за великим рахунком, існує в нинішньому законі про мобілізацію, яке передбачає можливість мобілізації транспортних засобів підприємств, організацій і громадян", – зауважив Веніславський.

Проте депутат підкреслив, що мова йде про або тимчасове вилучення, або безповоротне вилучення, але з компенсацією вартості цих транспортних засобів.

"Ми в цьому законі конкретизували, що якщо транспортний засіб є єдиним джерелом забезпечення існування людини, то воно не може бути вилучено. І також передбачено, щоб не було ситуації, коли в людини єдиний транспортний засіб і його можна було вилучити – цього не буде. Але якщо є більше транспортних засобів, ніж один, якщо вони можуть потенційно бути пристосовані до виконання завдань сектору безпеки і оборони, то вони можуть бути вилучені", – пояснив Веніславський.

Нардеп уточнив, що мова йде виключно про специфічні транспортні засоби.

"Тобто легковий автомобіль, звичайний, точно не потрібен для Збройних сил. Мова йде про вантажні автомобілі, для перевезення боєприпасів, особового складу, про спеціальну техніку, яка може забезпечувати чи здійснювати інженерні забезпечення Збройних сил. І про позашляховики, які також можуть допомагати при виконанні тих чи інших завдань в умовах бездоріжжя. Легкових транспортних засобів точно в таких потребах немає. Тому ніхто не буде вилучати звичайні автомобілі легкові, які є в громадян", – заспокоїв депутат.

На його думку, "90% громадян точно не варто перейматися про ці норми" у новому законопроєкті щодо мобілізації.

Поділитись

Новини по темі: