Черговий обмін полоненими між Україною та рф відбувся 26 квітня. Вдалося повернути 44 людини, серед яких двоє цивільних. Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Як повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак, серед них — 36 рядових та сержантів і 6 офіцерів. Це військові, прикордонники, нацгвардійці, моряки.
"Люди захищали Маріуполь, "Азовсталь", Херсонщину, билися з ворогом на Сході. Також ми звільнили двох цивільних. Серед звільнених є поранені, яких ворог катував у полоні. Також є двоє чоловіків, дружин яких раніше звільнили з полону", — повідомив Єрмак.
Як повідомили в Координаційному штабі, до ЗСУ належать 19 звільнених, до ДПСУ — 11, ВМС — 7, НГУ — 2, ТрО — 3.
"Серед наших вояків шестеро офіцерів та 37 солдатів та сержантів", — йдеться у повідомленні.
Звільнені військовослужбовці воювали, зокрема, в Маріуполі, на Донецькому, Херсонському, Харківському, Луганському та Сумському напрямках. Серед них чимало поранених та з наслідками важких тортур.
Звільнено з полону також військового хірурга, який оперував поранених у військовому шпиталі в Маріуполі та організував масову медичну допомогу. Одному зі звільнених, командирові відділення, загрожував так званий "суд" із ув’язненням на тривалий термін.
Загалом на 26 квітня з полону звільнено вже 2280 українців, повідомили у Координаційному штабі.