18 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Робота не для слабаків: як танкові підрозділи житомирської бригади працюють на фронті

Робота не для слабаків: як танкові підрозділи житомирської бригади працюють на фронті

  • Фото: 95 бригада
  • 6 березня, 2023 11:12

Воїни 95-ї окремої десантно-штурмової бригади продовжують боронити українську землю та знищувати окупантів.

Пресслужба бригади розповіла про важку роботу танкових підрозділів. У бригаді кажуть, що танкісти або нищать ворога на полі бою, або постійно з технікою – перевіряють, лагодять, обслуговують.

«Ми не можемо заглухнути, наприклад, десь за 200 метрів від ворожих позицій. Під’їхати, знищили все, що бачили, і через пів хвилини нас вже не має там бути. Тому наша техніка має відмінно працювати завжди», – пояснює навідник Олександр.

У танкісти не беруть слабаків. Інколи екіпажу доведеться провести в тісній залізній махині декілька діб.

«Тісно? Та це не біда! Ось коли цілими днями сидиш в ньому, в очікуванні команди, ото буває дійсно незручно. Особливо взимку вночі танк промерзає наскрізь, стає дуже холодно. Якось ми 8 діб так провели. Але ж скільки приємних емоцій, коли вдасться вичекати та підбити ворожу техніку чи розбити їхні позиції, – посміхається Олександр, – Тому в танкісти не беруть слабаків – маємо вміти чекати, а працювати швидко та ефективно».

Серед танків бригади чимало таких, які зараз б’ють окупантів, хоча нещодавно ще були російськими – якусь техніку ворог кидав, тікаючи, якась була підбита нашою армією. У кожної машини є своє ім'я.

«Ось цей назвали «Бурятом», бо ми його у бурятів забрали під селищем Довгеньке ще влітку. Ми підбили його, а потім притягнули та поставили «на ноги». Ось бачите один каток, що крутить гусінь відрізняється? Воно білим пофарбовано, бо ми його зняли з іншого трофейного танку, який став донором запчастин. Так росіяни фарбують тільки ті танки, які Червоною площею їздять на парадах», – говорить командир екіпажу Денис.

Денис зазначив, що танкісти рідко рахують ліквідовані цілі ворога: «Позиції, живу силу чи просто машини росіян взагалі не беру до уваги, стільки вже їх «мінусовали», що не запам’ятовуєш. А ось танки підраховую. Тільки один мій екіпаж точно вже з десяток ворожих знищив, і це я ще не рахую просто підбиті танки».

Щоб досягти таких результатів, екіпаж має пройти добре злагодження. Як кажуть самі житомирські десантники, має пройти немало часу, щоб кожен член екіпажу отримав відповідні навички та вся команда спрацювалася в єдину команду.

«Цей момент злагодження має пройти так, щоб стали зрозумілі можливості кожного, а також хто як буде діяти в різних ситуаціях. Екіпаж має стати єдиним організмом – командир тримає зв’язок з вищим командуванням, керує всім процесом та приймає рішення, водій відповідає за керування самої машини, а навідник має в потрібний момент здійснити точний постріл. У кожного екіпажу навіть свій сленг чи знаки є, які зрозумілі лише їм. Вони вже з пів слова розуміють один одного», – пояснює заступник командира танкової роти Олександр. 

Тому підготувати ефективний танковий екіпаж дуже довгий процес, але коли він вже є, то ворогам марно молитися.

Поділитись

Новини по темі: