Одному з військових підрозділів на Запорізький напрямок передали пересувний лазне-пральний комплекс.
Він забезпечуватиме один із батальйонів. Про це повідомили в Житомирській міській раді.
«Одночасно в комплексі може митись четверо людей. Запас води — півтори тонни. Це дає змогу помитись та випрати речі цілому взводу — 25-30 чоловік. Потужний генератор, який дає можливість безперебійної роботи. Це чудово, бо комплекс точно працюватиме там, де немає джерела електроенергії», — Юліан Бартков’як, начальник групи цивільно-військового співробітництва військової частини.
Комплекс створили в кооперації комунального підприємства «Житомирське ТТУ» та кількох організацій і підприємств.
З місцевого бюджету виділили 608 тисяч гривень: сума пішла безпосередньо на закупівлю техніки. Це дві пральні машини та дві сушильні, сантехніка, генератор, будматеріали. Встановлення техніки здійснювали силами працівників ТТУ.
А сантехніку монтували підприємці. Інженерне та сантехнічне рішення безоплатно здійснила одна із компаній. Представник цієї компанії Віталій розповідає:
«Каналізація, вода, нагрів води, освітлення… Це все встановлювали ми. Чим цікавий модуль: він використовує дизельний інвекторний генератор потужністю 10 кіловат. Це якісне живлення, яке дає змогу гарно працювати двом «пралкам» та двом «сушкам», насосу, системі підігріву води від ТЕНа. Є можливість підігріву води від бойлера, який працює на дровах. Також, дизель — це економія».
Якщо модуль знаходиться там, де є змога підключення до електроживлення, — його можна підʼєднувати до мережі, отримати освітлення, обігрів приміщення та нагріти воду ТЕНом.
Іншому підрозділу передано два квадрокоптери DJI Mavic 3 Pro та два квадрокоптери DJI Mavic 3 Thermal.
Загальна вартість даного обладнання склала 454 тисячі 768 гривень з міського бюджету.