Міністерство оборони України запроваджує гендерно чутливу мову в рамках відповідного наказу, що впроваджує «Інструкцію щодо застосування гендерно чутливої мови».
Про це написала заступник Міністра оборони України Наталія Калмикова.
За її словами, інструкція застосовуватиметься в МОУ, Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту та розвідувальному органі Міністерства оборони.
Згідно з новими правилами, військовослужбовці, державні службовці та працівники, що входять до системи Міноборони, зобов’язані використовувати гендерно чутливу мову у своїй професійній діяльності, публічних виступах та офіційних матеріалах.
Як зазначила Наталія Калмикова, основною метою є усунення гендерної асиметрії, мовного сексизму та стереотипів. Важливо наголосити, що для військових звань фемінітиви застосовуватися не будуть.
Також вона наголосила на необхідності відмовитися від дискримінаційних висловлювань, зокрема, тих, що містять образливі або принижуючі твердження на підставі статі, уникати використання фраз, які підтримують гендерні стереотипи, наприклад, поняття «слабкої статі».
«Введення правил спілкування дуже важливий етап. Адже лексика, якою користуються в середовищі, впливає на рівень морального духу в колективі, взаємодії та й зрештою довіри між людьми. Ми й надалі будемо продовжувати рухатися до гендерної інтеграції у війську», — розповіла заступник Міністра оборони України.
Також Наталія Калмикова додала, що в рамках впровадження цих змін, керівництво військових органів управління, з’єднань та частин повинно провести інформаційні та освітні кампанії серед своїх колективів, аби підвищити рівень обізнаності про нові правила гендерно чутливого спілкування.