28 травня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • «Ми входимо в нову довготривалу фазу війни»: звернення міністра оборони України

«Ми входимо в нову довготривалу фазу війни»: звернення міністра оборони України

  • Фото: Reuters
  • 13 травня, 2022 13:30

До 9 травня країна-агресор росія отримала стратегічну поразку – не змогла знищити Україну шляхом військової інтервенції та зміни влади на російських маріонеток. Україна зараз входить у нову – довготривалу – фазу війни. 

Про це 13 травня у своєму зверненні написав міністр оборони України Олексій Резніков.

Міністр зазначив, що після відкритого повномасштабного нападу росії 24 лютого, у москві планували, і багато хто на Заході був такої ж думки, що Україна капітулює за кілька днів. В кремлі розраховували за кілька тижнів встановити на нашій землі новий – «російський» – лад. Наші захисники і захисниці, весь український народ, дали відсіч окупантам і зірвали ці плани.

За словами резнікова, розпочався умовний період «до 9 травня», коли російські війська, що понесли величезні втрати, отримали поразку під Києвом і не змогли досягти жодної стратегічної цілі, змінили тактику Вони втекли з Житомирщини, Київщини, Чернігівщини, Сумщини і визначили собі нові цілі – захоплення півдня та сходу України. Але цього знову не сталося. 

Завдяки масовому героїзму наших воїнів, згуртованості українців, міжнародній підтримці, Україна вистояла.

«Таким чином, до 9 травня росія отримала стратегічну поразку – не змогла знищити українську Державу шляхом військової інтервенції та зміни влади на російських маріонеток. Ми змусили її знизити масштаб цілей до оперативно-тактичного рівня. На цьому тлі ми входимо у нову – довготривалу – фазу війни. Щоб перемогти в ній, треба ретельно планувати ресурси, уникати помилок, проєктувати нашу силу так, щоб ворог, врешті-решт, не витримав», – заявив Олексій Резніков.

Він наголосив, що на нас очікують надзвичайно складні тижні.

«Скільки їх буде – точно не скаже ніхто. У цей період ми будемо тримати оборону переважно власними силами проти оскаженілого від люті агресора», – сказав міністр оборони.

Понад 1,5 тис. українських воїнів вже навчаються чи найближчими днями розпочнуть опановувати техніку наших партнерів, щоб потім повернутися у якості інструкторів. Хтось, як артилеристи, одразу піде в бій.

«Поки важке іноземне озброєння урівноважить сили і забезпечить злам на користь України, мине час. Зараз його присутність точкова, це треба розуміти», – додав Резніков.

«Час іде невимовно довго. Адже усі пам’ятають, що наші хлопці та дівчата на передовій уздовж Сіверського Дінця, на «Азовсталі», в полоні у окупантів кладуть свої життя за Україну. Що наші громадяни на тимчасово захоплених ворогом територіях у небезпеці. Людей викрадають, катують, вбивають. Тому ми робимо усе можливе і неможливе, щоб наблизити звільнення нашої землі. Зростання тиску санкцій на росію та збільшення іноземної допомоги Україні у перспективі кількох місяців мають створити умови, за яких кремль остаточно втратить шанси досягти бодай якогось успіху. Тоді повинно з’явитися нове вікно можливостей для України», – зазначив очільник міноборони.

«У цей надскладний період нам потрібна єдність, згуртованість, воля і терпіння», – резюмував міністр оборони України.

Поділитись

Новини по темі: