22 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Лише добровільна мобілізація: кого не можуть призвати примусово

Лише добровільна мобілізація: кого не можуть призвати примусово

  • Фото: armyinform.com.ua
  • 21 серпня, 2023 13:03

Згідно із законодавством, деякі військовозобовʼязані певних категорій можуть бути мобілізовані лише добровільно. Примусова мобілізація до них не застосовується.

Це питання регулюється Законом України «Про Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Відповідно до цього Закону, є 13 категорій військовозобовʼязаних, які можуть відстрочити мобілізацію чи вступити до армії за власним бажанням.

Лише добровільно підлягають мобілізації:

  • Особи з інвалідністю І, ІІ, ІІІ групи, підтвердженою в Україні.
  • Жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.
  • Жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
  • Заброньовані на період мобілізації та на воєнний час у встановленому Кабінетом міністрів України порядку за органами держвлади та іншими держорганами; органами місцевого самоврядування; підприємствами, установами та організаціями.
  • Жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років.
  • Військовозобов'язані, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час оборони від збройної агресії РФ а також під час оборони від агресії РФ під час дії воєнного стану. До близьких родичів відносяться: чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра.
  • Жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину, хвору на тяжкі хвороби, підтверджені документом, виданим лікарсько-консультативною комісією медзакладу.
  • Опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.
  • Зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.
  • Військовозобов'язані, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина з інвалідністю I чи II групи.
  • Усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років.
  • Військовозобов'язані, які мають дружину (чоловіка) з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.


Також примусовій мобілізації не підлягають жінки та чоловіки, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції серед:

1. військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або зникли безвісти під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО в період її проведення;

2. працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення АТО та загинули або зникли безвісти під час забезпечення проведення АТО безпосередньо в районах та у період її проведення;

3. осіб, які загинули або зникли безвісти під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО в період її проведення в складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що надалі такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;

4. осіб, які загинули або зникли безвісти під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але надалі такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання АТО у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронцями.

Раніше ЖЖ писав про спростування Житомирським обласним ТЦК низки фейків стосовно мобілізації.

Поділитись

Новини по темі: