22 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Житомирський обласний ТЦК спростував фейки про мобілізацію

Житомирський обласний ТЦК спростував фейки про мобілізацію

  • Фото: ілюстративне, 24 канал
  • 2 серпня, 2023 17:06

Житомирський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки розповів про фейки та міфи щодо мобілізаційної роботи на території Житомирщини.

Фейки на майданчику медіацентру Житомирської ОВА спростовував заступник начальника обласного ТЦК Олексій Бєланов.

Фейк №1. ТЦК та СП працює поза законом

Це неправда. 23 лютого 2022 року була прийнята постанова Кабміну України №154, яка ввела в дію і затвердила положення про Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Цей документ затверджений відповідно закону України «Про військовий обов'язок і військову службу». Саме тому, цей документ є законним актом, який затверджує законність роботи Територіальних центрів комплектування.

Фейк №2. ТЦК незаконно проводить мобілізацію

Стаття 8 чітко попереджає, що Територіальні центри комплектування займаються в своїй роботі в першу чергу питаннями щодо виконання закону «Про військовий обов’язок і військову службу», закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Тобто всі питання, що стосуються мобілізації, покладені на виконання до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Вони є тим самим органом військового управління, які у взаємодії і під керівництвом обласних військових адміністрацій, районних військових адміністрацій виконують заходи щодо проведення мобілізації в країні.

Фейк №3. Метою ТЦК є отримання прибутку, оскільки вони мають код ЄДРПОУ

Код ЄДРПОУ не для того, щоб заробляти гроші, це номерний код, який ідентифікує юридичну особу, як таку, що законно діє в межах законодавства України.

Фейк №4. Чоловікам вручають бойові повістки в громадських місцях

У громадських місцях, на зупинках, на блокпостах, під час перевірки документів співробітниками Національної поліції громадянин України може отримати повістку тільки для прибуття в Територіальний центр для уточнення облікових даних. Це єдина повістка, яка може видаватися на вулиці. Після уточнення людина має отримати повістку для проведення медичного обстеження. Тільки після того, як громадянин України пройшов медичну комісію, визнаний придатним до військової служби або обмежено придатним, він може отримати бойову повістку чи мобілізаційне розпорядження на прибуття в якийсь день для убуття у війська.

Фейк №5. Мобілізують обмежено придатних, бо закінчились придатні

В мирний час згідно з законодавством України є три типи придатності громадян до служби громадян: придатний до військової служби, непридатний в мирний час – обмежено придатний в воєнний час та непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку. Зараз ми знаходимось у стані воєнного часу, тому другий підпункт «непридатні в мирний час – обмежено придатний в воєнний час», він розмежовується. По частині статей, які в мирний час давали можливість бути непридатними, стають придатними. Це по графі «В», 402 наказу Міноборони, а решта (стаття «Б» цього ж наказу) – обмежено придатні. Однак і обмежено придатні у воєнний час можуть бути призвані для виконання обов’язків у тилових підрозділах, в ТЦК або на посадах логістичного, транспортного забезпечення бойових підрозділів.

Поділитись

Новини по темі: