2 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Як знайти полоненого чи безвісти зниклого військового родича

Як знайти полоненого чи безвісти зниклого військового родича

  • Фото: ілюстративне
  • 24 серпня, 2022 19:00

В нинішній час варто знати як діяти в критичних ситуаціях. Однією із таких є потрапляння рідної людини до полону.

ZAXID.NET оприлюднив інформацію, яка допоможе в такому разі.

Перш за все варто відмітити, що Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими розробив спеціальну дорожню карту для близьких військових, які зникли безвісти, потрапили в полон чи загинули. Вона містить головну інформацію про військового, яка допоможе його розшукати.

Через військовий стан лише в рідкісних випадках родичі знають всю необхідну про військового інформацію.

«Місце розташування чи дислокації військової частини – це інформація, яку може використати ворог, і тому часто військовим кажуть не повідомляти родичам, куди вони їдуть і де перебувають. З іншого боку, члени сімей мають право знати, у якій військовій частині перебувають їхні рідні і її номер телефону. Також вони можуть знати звання військовослужбовця, його посаду», – підкреслила юристка ГО Юридична сотня Христина Ковцун.

У разі відсутності зв’язку між військовим та рідними, вони можуть скористатись центром комплектування, з якого його мобілізували. Саме він може отримати інформацію від військової частини.

Для пошуку зниклого військового родича можна зробити декілька кроків:

  • Звернення до компетентних органів. Перш за все це Об’єднаний Центр з поушку та звільнення полонених при Службі безпеки України: +38 067 650 83 32+38 098 087 36 01, centre.ssu@gmail.com, онлайн форма. Далі можна звернутись до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими: 1648, (044) 287-81-65, nib.uncp.info@gmail.com, онлайн заявка. Також можна попросити допомоги у Національної поліції України. Для цього достатньо скористатись контактами на офіційному сайті.

«Координація дій між різними державними структурами, які займаються пошуком полонених, відбувається, але всім рекомендують звертатися у всі можливі інстанції. У першу чергу треба звертатися в Національне інформаційне бюро, оскільки вони координуються з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, який отримує інформацію про полонених з обох сторін – і з української, і з російської. Окремо хочу виділити звернення в поліцію – не просто дзвінок, а письмову заяву про зникнення військовослужбовця, за якою правоохоронці відкривають провадження і починають розшук», – підкреслює Христина Ковцун.

Спеціалісти наголошують, що дуже важливою є реакція органу, до якого звернулись громадяни. Слід мати докази дзвінка, заповнення заявки чи надсилання листа.

  • Звернення до Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Після отримання офіційної відповіді від компетентного органу, варто повідомити про зникнення чи потрапляння військового до полону на гарячу лінію Міжнародного Комітету Червоного Хреста: 0-800-300-155. Також можна скористатись електронною поштою: ctabureau@icrc.org;
  • Інші міжнародні інституції. Такими є Європейський суд з прав людини, Комітет з прав людини ООН. Такі організації мають вплив на росію, що може змусити її надати інформацію про стан військовополоненого, його місцезнаходження та повернути його на територію України. Деталі про процедуру містяться на офіційній сторінці УГСПЛ.
Поділитись

Новини по темі: