Війна росії проти України, ймовірно, продовжиться й у 2023 році. Російська армія може спробувати знову атакувати Київ і провести наступи на інших напрямках.
Про це йдеться у статті головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного та першого заступника голови парламентського комітету з питань національної безпеки генерала Михайла Забродського для "Укрінформу".
Воєначальники вважають, що війна рф прости України не укладається у бліцкриг, який планував Путін, а також вона не подібна на інші війни у ХХІ столітті.
"Тривалість війни вже вимірюється місяцями. І існують всі підстави вважати, що цей часовий рахунок перетне календарні межі 2022 року. У зв’язку з цим закономірно вже зараз розглядати перспективи на наступний рік. І робити це не лише в форматі передбачень та припущень", – мовиться в статті.
На переконання Залужного та Забродського, росіяни мають "певні оперативні перспективи" на Ізюмському та Бахмутському напрямках. Кінцевою метою таких дій може бути повна окупація Донецької області.
"Не виключені з порядку денного і повернення до задуму захопити Київ та загроза повторного розгортання бойових дій з території Республіки Білорусь", – йдеться у статті.
При цьому генерали зауважують, що найбільше росіянам вигідно просуватися на півдні.
"Подальше просування на Південнобузькому напрямку з оперативного плацдарму на правому березі річки Дніпро. Успіх на Півдні, за умови його швидкого та вірного використання, може мати подвійний ефект. З одного боку, цілком реальні перспективи оволодіння Миколаєвом та Одесою. З іншого – створення загрозливого напрямку в бік Кривого Рогу, а в подальшому – і загрози центральним та західним регіонам України", – пишуть генерали.
ЗСУ можуть кардинально змінити оперативну ситуацію на фронті. Залужний та Забродський назвали єдиний метод – контрудари.
"Єдиним шляхом кардинальної зміни стратегічної ситуації, беззаперечно, є нанесення ЗС України протягом кампанії 2023 року декількох послідовних, а в ідеальному випадку – одночасних контрударів. Зайвим є наголошувати окремо на їх суто військовому, а також політичному та інформаційному значеннях. Водночас, питання їх організації та здійснення потребує більшої уваги", – зазначили генерали.