Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Евакуація з «Азовсталі»: що відомо про операцію з порятунку оборонців Маріуполя

Евакуація з «Азовсталі»: що відомо про операцію з порятунку оборонців Маріуполя

  • Фото: Reuters
  • 17 травня, 2022 15:41

На території комбінату "Азовсталь" проводять операцію з порятунку оборонців Маріуполя. 16 травня з "Азовсталі" до медичного закладу у Новоазовську евакуйовано 53 важко поранених для надання медичної допомоги. Ще 211 осіб через гуманітарний коридор були доставлені в Оленівку. 

Операція буде проводитися до повернення цих осіб на підконтрольну Україні територію. Про це на брифінгу повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, передає lb.ua.

"Питання номер один на сьогодні – це операція по порятунку наших бійців, які захищають наш Маріуполь, це наші оборонці. Вчора ми повідомляли, що ця спільна операція проводиться спільно декількома органами оборони. Це: Головне управління розвідки МОУ, ЗСУ, Національна Гвардія України та Прикордонна служба. Спільно зазначеними підрозділами розпочато операцію і вчора був перший етап. Ми говорили про те, що 53 важко поранені особи були евакуйовані. Так само 211 осіб – у задовільному стані були евакуйовані. Операція буде проводитися до повернення цих осіб на підконтрольну Україні територію", – заявила вона.

Вона нагадала, що військова деблокада залишається неможливою у нинішній ситуації.

"Іншої формули порятунку, ніж та формула, яка використовується зараз, не може бути в цій ситуації. Це був єдиний вихід", – підкреслила Маляр.

Заступниця міністра наголосила, що усі захисники Маріуполя "повністю виконали своє завдання". Завдяки їх обороні було не допущено перекидання супротивника. Мова йде про близько 20 тисяч особового складу. Противник не зміг їх перекинути на інші регіони.

"Таким чином противнику не вдалося швидко захопити Запоріжжя. Не вдалося створити умови для оточення об’єднаних сил та головне – оборона Маріуполя дала нам критично важливий час для створення оборонних рубежів та форсування резервів, інших дуже важливих дій", – додала вона.

За її словами, наразі "процес порятунку та сама операція триває. Ця тема – надзвичайно чутлива. І це означає, що ми не можемо поширювати інформацію про її деталі. Оскільки будь-яка інформація може зашкодити цьому процесу".

Поділитись

Новини по темі: