2 жовтня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Десантно-штурмові війська: як потрапити до еліти української армії

Десантно-штурмові війська: як потрапити до еліти української армії

  • Фото: ІА “ФАКТ”
  • 1 червня, 2024 13:37

Десантно-штурмові війська України відомі своєю відвагою та професіоналізмом. Сьогодні шлях до лав “крилатої піхоти” пролягає не лише через військкомати, але й через онлайн-платформи та сучасні технології рекрутингу.

На питання відповідає помічник відділення персоналу 95-ї бригади Євгеній Луценко для ІА “ФАКТ”.

Хто може потрапити до лав ДШВ

 

Перш за все, потрібно мати палке бажання служити у ДШВ та захищати нашу країну. Це не просто робота, це покликання, яке вимагає мужності, відваги та самовідданості. На даний час існує максимально спрощена процедура, за якою можна потрапити до ДШВ. Наприклад, людина, яка виявила бажання в них служити, може звернутися до будь-якого районного територіального центру комплектування за місцем проживання або військового обліку, написати заяву, яка є підставою для оформлення на військову службу за контрактом, та оформити особову справу. Мінімальним освітнім кваліфікаційним рівнем для цього повинна бути базова загальна середня освіта, віком від 18 до 55 років (під час воєнного стану до 60 років, але бажано, щоб гранично допустимий вік не перевищував термін контракту). Наразі для рядового, сержантського та старшинського складу можна підписати контракт строком від трьох до п’яти років.

На яких онлайн-ресурсах можна знайти інформацію про вакансії у ДШВ

 

Ми активно співпрацюємо з чотирма платформами: Lobby X, Robota.ua, Work.ua та OLX, які безпосередньо контактують із військовими частинами та публікують актуальні вакансії. Якщо резюме кандидата відповідає всім нашим вимогам, то з ним зв’яжеться наш рекрутер, який проведе співбесіду. Під час неї кандидат зможе поставити всі питання, що його цікавлять, та дізнатися більше про службу в ДШВ. Якщо все гаразд і кандидат підходить нам, то військова частина надсилає йому рекомендаційний лист, з яким він може звернутися до територіального центру комплектування (ТЦК). Далі йому запропонують обрати спосіб призову: мобілізація або контракт.

У чому різниця між цими способами

 

Призов за мобілізацією є тимчасовим заходом, а підписання контракту – свідомим вибором на довгострокову перспективу з більшими можливостями для кар’єрного зростання. Молодь частіше обирає контрактну службу та штурмові підрозділи, старші – ремонтні. Важливо, щоб кандидат відповідав вимогам, і якщо він хоче служити в Десантно-штурмових військах, але не підходить за станом здоров’я, ми запропонуємо альтернативи. Кандидати на посаду в ДШВ повинні мати: відмінне здоров’я, високий рівень фізичної підготовки, відсутність судимості та гарне психологічне здоров’я.

Ніхто не буде примушувати служити на певній посаді, тому відмовитися можна на будь-якому етапі, навіть під час проходження ВЛК (Військово-лікарської комісії), якщо кандидат йде служити за контрактом. 

Ми розуміємо, що уявлення про службу може змінюватися, адже деякі відмовляються, дізнавшись про те, що потрібно жити в казармі, а жінки з дітьми інколи стикаються з труднощами поєднання материнства та служби, тому ми завжди відкриті до діалогу, щоб кандидат міг зробити усвідомлений вибір, оскільки служба в наших лавах – це не лише обов’язок, але й можливість розвитку та самовдосконалення. 

Однак контракт дає певні переваги, наприклад, допомогу з поселенням чи відшкодування за оренду житла, а також за контрактом ви майже гарантовано потрапите в обраний підрозділ.

Які спеціальності частіше обирають контрактники

 

Зараз у всіх на вустах дрони, але потрібні не лише оператори, бо їх треба ремонтувати, тому спеціальності РЕБ та РЕР також затребувані. У дефіциті ДШВ завжди водії, медики та айтівці. Хоча вибір спеціальностей в нас широкий, але важливо, щоб кандидат відповідав певним вимогам, оскільки це впливає на безпеку та ефективність виконання завдань.

Скільки зараз охочих обійняти небойові посади

 

Зараз попит на бойові посади значно перевищує пропозицію, оскільки за останні два роки ці вакансії в нашому підрозділі вже були заповнені досвідченими фахівцями. Ми спостерігаємо значне збільшення кількості запитів на бойові посади, зокрема на позиції стрільців, гранатометників та мінометників.

Яку підготовку проходять для служби в ДШВ

 

Після призову чи підписання контракту всі новобранці проходять базову військову підготовку в нашому навчальному центрі, яка є інтенсивним 45-денним курсом. Вона включає фізичну, тактичну та психологічну підготовку. Після цього бійці направляються до своїх підрозділів, де продовжують навчання під керівництвом досвідчених інструкторів. Я часто чую міф, ніби новоприбулого відправляють на війну через тиждень після прибуття у бригаду, але це не так. Спочатку новобранця навчають на полігоні, і лише коли командир переконається в його підготовці, він приступає до виконання бойових завдань.

Також військових часто відправляють на навчання до Великобританії, де вони опановують нову техніку та тактики бою. Відбір на нього відбувається згідно з військово-обліковими спеціальностями, які має військовий, або які він здобув під час служби чи навчання. Здебільшого рішення про відправку військового за кордон приймається за рекомендацією командирів.

Чи трапляються випадки, коли кандидати не проходять відбір

 

На жаль, бувають випадки відсіву, найчастіше пов’язані з недостатнім рівнем фізичної підготовки або проблемами зі здоров’ям. Отже, рекомендую всім, хто мріє про службу у ДШВ, заздалегідь готуватися та підтримувати себе у формі.

Десантно-штурмові війська ЗСУ є елітним підрозділом, він завжди перший діє на найбільш загрозливих напрямках, там, де необхідні високий рівень підготовки, мотивації та бойового духу. При цьому вкрай важливою є також психологічна підготовка військовослужбовців, відсутність страху перед противником. 

Наші воїни-десантники повинні бути здатними освоювати нові зразки військової техніки, тому їм необхідно мати високий рівень освіти, знати передові технології. Саме це дозволяє їм захищати суверенітет та територіальну цілісність України, демонструючи мужність, героїзм, професіоналізм та високий патріотизм.

Поділитись

Новини по темі: