17 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Армія
  • Чим загрожує несплата штрафу ТЦК: у Мін’юсті роз’яснили процес отримання повісток

Чим загрожує несплата штрафу ТЦК: у Мін’юсті роз’яснили процес отримання повісток

  • Фото: ілюстративне
  • 15 жовтня, 2024 13:15

У разі несплати штрафу від ТЦК вживаються заходи примусового виконання рішень шляхом звернення стягнення на кошти та майно боржника.

Про це пише “Судово-юридична газета” з посиланням на Мін’юст.

Як відомо, до кінця 2024 року Уряд планує направити військовозобов’язаним 900 тисяч повісток.

Якщо повістка не вручена особисто і її не забрали з пошти упродовж 3 днів, можна отримати штраф від ТЦК від 17 тисяч грн до 25,5 тисяч грн.

Після повернення повістки неврученою і проставлення відповідної відмітки поштою, ТЦК зможе почати процедуру накладення штрафу. Таким чином, ці штрафи будуть, по суті, “заочними”.

Що буде якщо не сплатити штраф

 

При цьому постанова ТЦК є виконавчим документом. Тобто, у разі, якщо добровільно штраф, який складає від 17 тисяч грн до 25,5 тисяч грн, сплачений не буде, на ухилянтів можуть відкрити виконавчі провадження та почати стягнення з рахунків.

Зазначається, що стягнення у першу чергу стосується коштів боржника у національній та іноземній валютах, інших цінностей, зокрема, коштів на рахунках боржника. Якщо цього нема, наступним піде майно, зокрема, нерухомість, або частка нерухомості, пише “Судово-юридична газета”.

Нагадаємо, що відповідно до КУпАПу (Кодекс України про адміністративні правопорушення) штраф має бути сплачено не пізніше як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Повістки “Укрпоштою”

 

19 вересня ЗМІ писали про те, що “Укрпошта” почала розсилати перші повістки. Загалом поштовий оператор отримав близько 6 тисяч повісток щодо виклику військовозобов’язаних до ТЦК.

Зазначимо, що листи з позначкою “Повістка ТЦК” поштар зобов’язаний вручити особисто адресату. Відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів України. Якщо протягом 3 робочих днів після інформування поштою адресат не з’явився для отримання листа, працівник пошти робить відмітку “Адресат відсутній за вказаною адресою” і не пізніше наступного робочого дня повертає лист відправнику.

Поділитись

Новини по темі: