Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Пн, 24-01-2022    08:25:19
Головна » Публікації » Інтернет

Переваги та недоліки теплових насосів, особливості їх обслуговування у приватному будинку


Переваги та недоліки теплових насосів, особливості їх обслуговування у приватному будинку

Опалення будинку – важливе питання для господаря перед початком опалювального сезону, або навіть під час будівництва. Кожен власник хоче, щоб вдома було тепло, і при цьому не переплачувати (комунальні тарифи значно підвищились). Тепловий насос – гарна альтернатива газовим та електричним опалювальним установкам. Далі мова буде йти про переваги та недоліки використання теплових насосів, особливості їх обслуговування.

Що таке тепловий насос

Тепловий насос це установка, яка направлена на перенесення теплової енергії від джерела з низькою температурою до теплоносія з високою. Отже, пристрій націлений на перетворення низько потенційного тепла з навколишнього середовища (води, землі, повітря) та подальшу його передачу до рідини, що знаходиться в системі опалення або нагрівання води.

Переваги та недоліки у використанні теплових насосів

Як прилад, який опалює весь будинок, тепловий насос надає низку позитивних характеристик під час своєї роботи:

  • Відрізняється екологічністю. Працює без спалювання палива та не спричиняє небезпечних викидів в атмосферу.
  • Висока економічність. Завдяки ефективності під час роботи, тепловий насос для приватного будинку може виробляти 3-5 кВт тепла, витрачаючи 1 кВт електричної енергії, а наприклад, електричний котел, витрачаючи стільки ж електроенергії, виробляє тільки 0,8-1,1 кВт теплової енергії. Отже, ефективність насоса переважає в декілька разів ефективність інших опалювальних пристроїв. Також відбувається зниження витрат за рахунок відсутності газових сполучень.
  • Універсальність. Тепловий насос, окрім опалення будинку, може забезпечувати мешканців гарячою водою. А в літній період – працює на охолодження, тобто відсутня необхідність в купівлі кондиціонеру.
  • Надійність та довговічність. Ключова робоча деталь у тепловому насосі – компресор. Завдяки простій та продуманій конструкції, він може безперебійно працювати більше 25 років.


Основним недоліком є ціна теплового насоса для опалення домівки. Сам прилад та його монтаж достатньо дорого коштують. Але завдяки високій економічності, тепловий насос окупиться вже за декілька років. Також певною особливістю деяких видів насосів можна вважати наявність прибудинкової території, для буріння свердловин. Крім цього, більшість моделей мають високий рівень шуму. Для того, щоб зменшити рівень шуму, внутрішній блок пристрою варто встановлювати в котельні чи іншій окремій невеличкій будівлі.

Особливості обслуговування та ремонту теплових насосів

Ремонт та обслуговування теплового насосу, як і ремонт і обслуговування кондиціонерів, чи іншої техніки, краще довіряти спеціалістам. Але власники пристроїв повинні знати про важливі показники контролю працездатності цієї системи. Діагностику теплового насоса необхідно проводити, коли система працює. Цей комплексний підхід дозволить не тільки провести вимірі точно, а й пришвидшить можливість помітити дефект, якщо він є. Необхідно зафіксувати:

  • температуру повітря у кімнаті та за її межами;
  • показники тиску, що утворюються на різних етапах роботи системи;
  • параметри перегріву пари, що виходить з випарника;
  • напругу електроструму, що надходить до компресора.


Періодичні профілактичні заходи(контроль, очистка технічних вузлів, заміна витратних матеріалів) дозволять значно продовжити строк експлуатації теплового насоса.


23-11-2021 1782
Комментариев: 1
rudkovskyvova77
1 fb Владимир Рудковский (rudkovskyvova77)   • 12:47:22, 26-11-2021 [Материал]

В нашому будинку встановлений тепловий насос, дуже хороша і надійна річ. За два роки користування, збоїв у роботі не було, в будинку тепло, а головне економія для бюджету.
avatar

Читайте також: