Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Ср, 28-07-2021    00:37:46
Головна » Публікації » Інтернет

Що таке арматура та її види


Що таке арматура та її види
Сталеві стрижні або товстий дріт вилита за допомогою гарячого вальцювання і є арматура. Сировиною може послужити як вуглецева, так і низьколегована сталь. До виготовлення даного продукту пред'являються жорсткі допуски, тому що від якості виробу залежить стійкість будівлі та життя людей. Металеві ребристі прутки покриваються цинком або епоксидними смолами для продовження строку служби.

Також в залежності від вимог можемо отримати й нержавіючий стрижень. Товстий дріт може бути й гладким, але в такому випадку, арматуру краще використовувати для виготовлення рамок в каркасному будівництві, а деформовану (ребристу) в фундаменті або перекриттях.

dcb07ecdd24797434374741aee42ffbf.jpgКласифікація арматурних стрижнів

Широкий сортамент даного продукту обумовлений призначенням, навантаженнями та типом поверхні. До стандартного металопрокату відповідно до Держстандарту, відноситься арматура яка, має позначення від А240 до А600. Літери, які стоять після цифр, вказують на додаткові властивості матеріалу:

  • підвищену міцність;
  • поліпшену пластичність;
  • стійкість до напруг;
  • термостійкість.


Арматурна сталь Класу А-I - А-VI, випускається в мотках, а також в рівних прутках, в залежності від хімічних і механічних особливостей. Арматуру будь-якого класу можливо виготовити гладкою або рифленою, якщо того вимагає замовник. Крім класифікації відрізняються і розміри прутів, від тонких діаметром 6-мм до кругляків в діаметрі 80-мм, мірна довжина коливається від 1-м до 12-м. За бажанням споживача і наявності відповідного обладнання, довжину виробу можливо збільшити до 25-м.

70fb3272257d4c41da923630b2d47f05.jpg

Де використовують арматуру?


Професійне застосування арматур залежить від її класу, ступеня опору розриву, межі текучості, відносного подовження, ударної в'язкості. У побуті цей вид металургії, використовується для виготовлення вил, граблів, каркасів парників, теплиць. Крім цього, без арматури не обійтися при заливці сходинок, опори під паркан, стяжки підлоги, або споруди стелажів, меблів і застосуванні в дизайні інтер'єру.

d708c503edb93ef0be7088901e97fa05.jpg

На що звертати увагу при виборі арматури

В першу чергу арматура допомагає бетону. Ми знаємо, що необхідно посилювати бетонну споруду на розширення. Арматура виявилася прекрасним матеріалом, який подружився з бетоном і розширив його властивості. Річ у тому, що сталь, завдяки своїм «гребеням», добре зчіплюється з розчином і стає одним цілим утворюючи залізобетон. Також термічне розширення у цих матеріалів майже однакове. Міцний зв'язок відбувається завдяки хімії, коли вода випаровується цей зв'язок, стає ще сильнішим.

Вибираючи готові вироби звертайте увагу на товщину, щоб не було витончень, зайвих виступів, міхурів або сильної іржі. Рудий наліт, невеликі напливи, рябизна допускаються в межах встановлених норм. Рифлена арматура цінується за свої властивості та активно застосовується як в дрібному, так і в великому будівництві.


27-12-2020 438
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: