Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Понедельник, 10 Августа 2020    04:26:38
Головна » Публікації » Інтернет

Виготовлення та види арматури


Виготовлення та види арматури

Сортовий металопрокат – це найбільш затребуваний вид продукції. Ним користуються будівельники і індивідуальні забудовники. Завдяки арматурі, можна в рази підвищити рівень міцності бетонних конструкцій. Виріб знайшов широке застосування в будівництві приватних осель та промислових будівель.

Арматура 12 мм, наприклад, потрібна, щоб підвищити технічні параметри бетону та інших конструкцій в будівництві. Блоки з бетону, з її допомогою, витримують великі навантаження. Вони більш довговічні, стійкі до деформацій і зовнішніх впливів.
 

Як виготовляється арматура?

Арматуру виробляють за допомогою гарячого деформування. Сировина доставляється на завод, відвантажується і, потім, подається в цех. Виготовлення відбувається в кілька етапів:

 • контроль – весь метал проходить особливий, суворий контроль;
 • плавлення – сировина піддається процесу плавлення до рідкого стану;
 • розлив – розплавлена ​​сталь розливається по формах;
 • обробка – коли сталь охолола, її нагрівають, обжимають і прокачують;
 • обріз – готову арматуру обрізають на заготовки необхідної довжини і складують.


Всі вироби сортового металопрокату проходять суворий контроль якості. Строгий облік кута нахилу насічок – дуже важливий аспект створення сталевої арматури. Цей металопрокат можна придбати в мотках або стрижнях. Для зведення найбільш жорстких конструкцій, замовнику потрібно придбати куточок, двотавр або швелер.

арматура

Різновиди арматури

Всю продукцію можна розділити на дві категорії: А1 (гладка) і А3 (рифлена). У першого виду немає насічок, а поверхня гладка. Такий тип не здатний забезпечити хороше зчеплення з бетоном. У свою чергу, це знижує міцність і здатність конструкції витримувати серйозні навантаження.

Арматура А3 відрізняється тим, що на її поверхні є вертикальні і горизонтальні насічки. Таким чином, вона міцно зчіплюється з бетоном. Це дає можливість застосовувати її для зведення виробничих і промислових об'єктів, житлових будівель, комерційних і цивільних будівель.

арматура

Металеву арматуру А3 задіють для армування конструкцій із залізобетону і каркасів зі сталі, так, як вона:

 • володіє помірною вагою;
 • відрізняється високою міцністю.


Коштує такий металопрокат дорожче, ніж А1, тому, як виробляти її складніше. Однак, без нього не обходиться жоден будівельний процес. Балки, колони, плити перекриття, перемички, арки, габаритні бетонні конструкції та інші відповідальні металоконструкції виготовляються за допомогою арматури.

Від обраної арматури буде залежати міцність майбутньої конструкції. Перелік споруд і об'єктів, в яких вона використовується дуже широкий і все перерахувати неможливо. Сюди відносяться виробничі об'єкти, мости, промислові споруди, греблі, індивідуальні споруди тощо. Арматура затребувана в багатьох сферах.

арматура

Інші види та особливості металевої арматури

Тонкі прути не завжди підходять, але і не у всіх випадках потрібно купувати дорогий і надміцний матеріал. Всю арматуру можна класифікувати за кількома ознаками:

 • призначення – робоча (напружена або ненапружена), конструктивна, розподільна, монтажна, анкерна (деталі для закладки);
 • орієнтація в конструкції – поздовжня або поперечна;
 • тип виробничого матеріалу – стрижнева, дротова, канатна, вироби з арматури;
 • тип поверхні – гладка (будівельна), рифлена.

Робочу арматуру використовують для сприйняття зусиль від зовнішніх навантажень. Конструктивна – допомагає розподілити динамічне навантаження. Розподільна – служить для зв'язки каркасної арматури, а монтажна забезпечує жорсткість.

арматура

Гладкі прути використовують в машинобудівних, будівельних сферах, а також, для зведення тимчасових будівель. Відмінний варіант для виготовлення конструкцій з металу і залізобетону, так як він виконує монтажну і розподільну функції.

Джерело: verge.zp.ua


09 Июля 2020 206
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: