Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Вт, 28-09-2021    22:40:34
Житомир » Новини » Суспільство » 2021 » Июль » 30 » 08:30:36

Перша в області трансплантація нирки: пацієнт розповів про самопочуття. ВІДЕО

30-07-2021, 08:30:36 160 Коментарі 0 Читать на русском

Перша в області трансплантація нирки: пацієнт розповів про самопочуття. ВІДЕО
Андрію Ткачуку в червні пересадили донорську нирку його батька. Операція проходила в Житомирській обласній клінічній лікарні імені Гербачевського.

29 липня чоловік приїхав до обласної клінічної лікарні на плановий огляд. Каже, що зараз почувається добре. Стан батька, нирку котрого йому пересадили, за словами Андрія, теж покращився, інформує "Суспільне".
 

"Набагато краще самопочуття – веселіший, бадьоріший, не такий безсилий. Про наших лікарів нічого поганого не можу сказати – велика їм подяка, що у нас на Житомирщині з'явилася можливість робити пересадки", – говорить чоловік.


Аналізи у Андрія нормальні, єдине – йому треба періодично спостерігатися на імуносупресію, каже завідувач кардіохірургічним відділенням Житомирської обласної клінічної лікарні Анатолій Матвійчук. Саме він разом з колегами з Києва робив першу в Житомирській області операцію з пересадки нирки.
 

"Все добре, на даний момент все планово. Далі пацієнт буде спостерігатися диспансерно. Потреба у таких трансплантаціях у нас наразі дуже велика", – розповів Анатолій Матвійчук.

 

За словами генерального директора обласної лікарні Богдана Леськіва, зараз формується реєстр жителів області, які потребують операції не тільки з пересадки нирки, а й серця.
 

"Ця операція – не одноразова акція. Це початок планомірної роботи. Зараз ми формуємо реєстр пацієнтів, які потребують трансплантації серця і нирки. На стадії обстеження – два пацієнта. Наступного тижня плануємо запросити київських колег для обговорення оргпитань. Фінансування вистачить. Тиждень тому Міністерство охорони здоров'я вдвічі підняло вартість відшкодування таких операцій", – зазначив Богдан Леськів.


Він додав, що гроші за операцію, яку зробили Андрію Ткачуку, – а це 360 тисяч гривень – мінохорони здоров'я лікарні вже відшкодувало. За наступні операції з трансплантології сума відшкодування збільшиться вдвічі і складатиме 700 тисяч гривень. Пацієнтам її робитимуть безкоштовно.

Тегі: Житомир, трансплантація, обласна лікарня, операція
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: