Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Сб, 25-09-2021    11:40:19
Житомир » Новини » Наука/Освіта » 2021 » Июль » 21 » 20:09:01

Вакцину CoronaVac та Moderna у Житомирі можуть отримати всі охочі. ВІДЕО

21-07-2021, 20:09:01 271 Коментарі 0 Читать на русском

Вакцину CoronaVac та Moderna у Житомирі можуть отримати всі охочі. ВІДЕО

22 липня у Житомирській області щеплення від COVID-19 можуть отримати всі охочі. Зокрема, в області працюватимуть п'ять центрів вакцинації.

«З 22 липня в Житомирській області працюватиме п’ять центрів масової вакцинації, які будуть здійснювати щеплення громадянам сім днів на тиждень в Житомирі, Бердичеві, Новограді-Волинському, Овручі та Коростені. А також 118 пунктів щеплення та 36 мобільних бригад. Інформацію про адреси розташування центрів вакцинації та пунктів щеплень можна дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua», - говорить Житомир інфо перший заступник голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко.
 


Аби отримати щеплення потрібно прийти до центру вакцинації, записуватися наперед через не потрібно.

«В області наразі доступні чотири вакцини: AstraZeneca, CoronaVac виробництва компанії Sinovac, Comirnaty від Pfizer та Moderna. Чотири види вакцини будуть завезені на пункти щеплення і центри вакцинації, люди мають право обрати з чотирьох вакцин. У нас працює «жива черга», люди які попередньо не записані на вакцинацію, але мають бажання, повинні просто знайти найближчий центр вакцинації, або пункт щеплення і вакцинуватися», - говорить Наталія Остапченко.

Заступник Житомирського міського голови Марія Місюрова наголошує, що вакцина – це єдиний спосіб побороти коронавірусну хворобу. Каже, що в центрі вакцинації ускладнень після щеплення не було зафіксовано.

«Найголовніше, що зараз є вибір, є доступ. Сьогодні ми будемо вакцинувати CoronaVac та Moderna. Якщо людина має сумніви або хронічні захворювання, потрібно звернутися до сімейного лікаря і можливо пройти обстеження. Ні однієї несприятливої події після імунізації тут зафіксовано не було. Було декілька звернень щодо підвищеного тиску та температури та панічні атаки, це практично 1-3 на день. Від завтра у нас буде чергувати карета швидкої допомоги, лікарі також мають навички надання невідкладної допомоги. Але, на щастя, ніяких випадків не було. Тут вакцинувалися вже близько 10 тисяч людей», - говорить Марія Місюрова.


20 липня стартував п’ятий етап вакцинації: Україна відкрила вакцинацію проти COVID-19 для всіх охочих. Цього ж дня Житомирська область отримала більш ніж 40 тисяч доз вакцини Moderna американського виробництва. У Житомирі центр вакцинації з 22 липня працюватиме щоденно.

12 червня 2021 у Житомирі розпочав роботу центр масової вакцинації від COVID-19 на базі ЗОШ №6.

10 липня в Житомирській області працювало вже 4 центри масової вакцинації: в Житомирі, Новограді-Волинському, Бердичеві та Овручі.
 

Як отримати міжнародний сертифікат про вакцинацію 

Житомиряни, які отримали дві дози вакцини від COVID-19, можуть отримати міжнародний сертифікат про вакцинацію. У документ вносять дату вакцинації, назву вакцини та номер закордонного паспорта. Інформацію заповнюють двома мовами: українською та англійською. Дійсний сертифікат протягом одного року.

Як отримати документ - розповідає директор центру вакцинації у Житомирі Олександр Косміна.

«Міжнародний сертифікат з вакцинації видається після введення, якщо це двохдозна, після введення другої дози, може віддаватися одразу, тобто в систему одразу вносяться дані про вакцинацію. Через те, що ми проводимо щеплення в центрі масової вакцинації населення, але у нас немає можливості поставити ще окремо співробітників для з принтерами для видачі цих свідоцтв, ми скеровуємо до сімейних лікарів. Тобто, якщо це щеплення було проведено на вихідних, з понеділка можуть звернутися до сімейного лікаря. Якщо дані всі внесені, вони з’являються відразу в медичній інформаційній системі, де лікар сімейний може роздрукувати й поставити підпис та печатки закладу на цьому свідоцтві», – розповів директор центру вакцинації у Житомирі Олександр Косміна.


Олександр Косміна додає: пацієнт може отримати такий документ за 10 хвилин.

Якщо ж ви зробили щеплення, однак не підписали декларацію з сімейним лікарем, за сертифікатом можете звернутися до найближчої амбулаторії.

Люди, у яких є протипокази до щеплення від коронавірусу, можуть отримати письмове пояснення від сімейного лікаря.

Також директор центр вакцинації зауважує: сертифікат не потрібно плутати з карткою імунізації або паспортом вакцинації.

«Але ми повинні розуміти, що сертифікати не потрібно плутати з картою імунізації, тобто це окремо, куди вводяться всі вакцини за життя, форма 063. І є паспорт вакцинації - це те, що розробляється на рівні Євросоюзу та України, ще вони не затверджені. Також ми можемо бачити, що система «Дія» вона також запустила бета-тестування по системі IOS і до кінця липня буде проводитись тестування по системі android з приводу введення цих сертифікатів напряму у системі «Дія», – пояснив директор центру вакцинації у Житомирі Олександр Косміна.

Паперовий сертифікат про вакцинацію визнали Угорщина, Молдова та Туреччина

 

Тегі: вакцина, Житомир, Moderna, Coronavac, коронавірус, вакцинація
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: