Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Вс, 01-08-2021    21:16:18
Житомир » Новини » Житомирська область » 2021 » Май » 28 » 10:24:51

На території Житомирської області зберігаються сотні тонн небезпечних пестицидів: їх терміново потрібно утилізувати

28-05-2021, 10:24:51 99 Коментарі 0 Читать на русском

На території Житомирської області зберігаються сотні тонн небезпечних пестицидів: їх терміново потрібно утилізувати
У Житомирській області зберігається майже 600 тонн заборонених і непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, які необхідно утилізувати.

Про це йдеться у зверненні Житомирської обласної ради до Кабінету Міністрів щодо необхідності фінансування робіт у сфері поводження з небезпечними відходами, прийнятому на сесії, передає Укрінформ.
 

«На території області зберігається 598,506 т заборонених і непридатних до використання ХЗЗР, що підлягають знешкодженню (утилізації) та більша частина яких перебуває у вкрай незадовільному стані», – йдеться у зверненні.


Як зазначається, до 2015 року небезпечні відходи вивозили на утилізацію до ЄС, але зараз цей процес заблокований.

Для утилізації засобів хімзахисту рослин Житомирщина потребує близько 54 млн грн, але таких коштів в області немає.
 

«В Україні є єдине підприємство – ТОВ «Еко Нова», яке отримало ліцензію Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами. Однак діючі потужності підприємства не дозволяють утилізувати 598,506 т хімічних засобів захисту рослин, які зберігаються у Житомирській області», – йдеться у зверненні.


Депутати облради просять Кабмін посприяти у вирішенні питання щодо фінансування робіт з утилізації або впровадження механізму централізованого вивезення небезпечних відходів за кордон.

Як повідомлялося, у Коростенському районі у дворі приватного будинку підприємець облаштував імпровізований склад, де зберігаються десятки бочок з хімікатами

Тегі: утилізація, Житомирська область, відходи, пестициди
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: