Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Вторник, 02 Марта 2021    22:29:47
Житомир » Новини » Економіка » 2020 » Ноябрь » 26 » 17:14:25

Міненерго анонсувало підвищення тарифів на електроенергію для населення

26 Ноября 2020, 17:14:25 1618 Коментарі 0 Читать на русском

Міненерго анонсувало підвищення тарифів на електроенергію для населення
Новопризначений в.о. міністра енергетики Юрій Бойко вважає одним з важливих питань у секторі перегляд з 2021 року чинного механізму перехресного субсидування, за яким населення отримує електроенергію за пільговою ціною.

Про це Бойко заявив під час свого першого брифінгу після призначення, повідомляє Finance.ua.
 

"Наступний пріоритет – зниження перехресного субсидування. За цією фразою стоїть об’єктивна необхідність перегляду підходів до формування тарифів для побутових споживачів. Оскільки на сьогоднішній день, в тому числі в інформ-полі, присутня велика кількість маніпулятивних заяв про кінцеву вартість електроенергії для населення", – сказав він.


За його словами, станом на листопад побутовий споживач платить за електричну енергію 1 копійку, оскільки чинний тариф покриває тільки витрати на транспортування. В Україні середньозважена вартість транспортування електроенергії від станції до будівлі, включаючи тариф на передачу НЕК "Укренерго", тариф оператора системи розподілу і тариф на постачання від постачальника, становить 1 гривня 03 копійки за кВт-год.
 

"Отже, сумарно доставка коштує 1 грн 03 копійки, а середньозважена ціна одного кВт-год для побутового споживача за останні 2 місяці статистично становить 1 грн 04 копійки. Тобто, по суті, в рамках поточної моделі ПСО, за якою "Енергоатом" і "Укргідроенерго" продають електроенергію для "гарантованого покупця" по 1 копійці, оплачується виключно постачання", – пояснив голова відомства.


Скільки зараз платимо за електроенергію


В Україні ціна на електроенергію для населення не змінювалася з 2017 року і становить 90 коп. за 1 кВт-год при споживанні до 100 кВт-год, а понад це – 1 грн 68 коп. за кВт-год.

Для промислових споживачів ціни на електрику формуються на підставі ринкових механізмів і коливаються від 2,5 грн до 4 грн за кВт-год.

Тегі: тарифи, електроенергія
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Новости партнеров

Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: