Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Вторник, 29 Сентября 2020    03:55:58
Житомир » Новини » Житомирська область » 2020 » Сентябрь » 10 » 17:15:46 оновлено: 17:21:46

Ера легального видобутку? На Житомирщині виставлять на аукціон 18 ділянок із покладами бурштину

10 Сентября 2020, 17:21:46 385 Коментарі 0 Читать на русском

Ера легального видобутку? На Житомирщині виставлять на аукціон 18 ділянок із покладами бурштину
Держгеонадра планують провести аукціони із продажу єдиних дозволів на розвідку і видобуток бурштину на 18 ділянках у Житомирській області, загальною площею 180 га.

Про це повідомив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко за підсумками зустрічі з головою Державної служби геології та надр України Романом Опімахом.

Бунечко підкреслив, що йдеться про легальний видобуток бурштину з дотриманням усіх екологічних норм та сплатою відповідних податків.
 

"Легальний бізнес з видобутку бурштину у Житомирській області може розраховувати на всебічну підтримку з боку обласної влади. Ми визначили розвиток видобувної галузі стратегічним пріоритетом для області. І це не просто слова. Раніше нелегальний видобуток бурштину був синонімом корупції для держави та справжньою бідою для Полісся, яка знищила майже 480 га лісу. Всього за рік ми подолали цю "пошесть". З цього року видобуток бурштину на Житомирщині стане повністю законним", – підкреслив очільник Житомирської ОДА.
Роман Опімах наголосив, що це лише "перша хвиля" спільно розроблених інвестиційних пропозицій, їх перелік найближчим часом буде доповнено новими площами.
 

"Ми зацікавлені у тому, аби залучити якомога більше інвестицій у розробку надр Житомирщини, адже ця область володіє унікальним видобувним потенціалом: багата не лише на поклади бурштину, а й граніту, пісковиків, пегматиту, міді, титанових руд. Розвиток видобування дасть змогу активізувати надходження інвестицій у супутні сфери економіки, розвивати обласну інфраструктуру та створювати нові робочі місця у регіоні", – зазначив Голова Держгеонадр.


Зараз ділянки, які готуються до аукціону, вже завантажено на Інвестиційний атлас. Всі вони знаходяться біля села Лопатичі Олевського району. За ділянки область планує заробити близько 180 млн грн."Як свідчить досвід проведення аукціонів за новими правилами, на аналогічні ділянки в інших областях України вартість 1 га може сягати 1 млн грн. Таким чином від легалізації видобутку бурштину на Житомирщині бюджет може отримати до 180 млн грн, не враховуючи створення офіційних робочих місць та сплату податків", – зазначають в облдержадміністрації.

Раніше прокуратура заявила, що у північних районах Житомирщини не зафіксовані нові факти незаконного видобутку бурштину. Відповідне публікація 25 серпня була розміщена на сайті відомства.

Тэги: бурштин, аукціон, житомирщина
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: