Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: П'ятниця, 25 Сентября 2020    02:56:27
Житомир » Новини » Кримінал » 2020 » Август » 19 » 15:44:01 оновлено: 16:17:01

СБУ викрила на Житомирщині конвертцентр, клієнтами якого були великі агропідприємства

19 Августа 2020, 16:17:01 2143 Коментарі 0 Читать на русском

СБУ викрила на Житомирщині конвертцентр, клієнтами якого були великі агропідприємства
Служба безпеки України викрила та блокувала у Житомирській області діяльність міжрегіонального центру мінімізації податкових платежів, який "обслуговував" великих сільгоспвиробників.

Як повідомляє СБУ, організатором центру є київський бізнесмен, який займається реалізацією пального.
 

"Він створив низку фіктивних фірм, через які, використовуючи фізичних осіб підприємців, реалізовував пальне за готівку. Проте за офіційними документами продукція нібито зберігалася на нафтобазі комерсанта у Житомирській області. Це дозволяло зловмиснику штучно відображати у звітності наявність залишків продукції. Потім бухгалтери виготовляли документацію для фіктивного продажу пального клієнтам центру. Цей механізм дозволяв "покупцям" протиправно мінімізувати сплату податків до державного бюджету. Адже за документацією пальне реалізовували за завищеними  цінами, що штучно і суттєво збільшувало витрати аграріїв на вирощування та збір сільгосппродукції", – повідомляє пресгрупа УСБ України в Житомирській області.
За інформацією спецслужби, серед клієнтів центру – великі приватні та державні агропромислові підприємства з кількох областей країни.

За попередніми підрахунками спеціалістів, упродовж 2019-2020 років фігуранти кримінального провадження "допомогли" аграріям у формуванні незаконного податкового кредиту з ПДВ на понад 12 мільйонів гривень. Організатори центру отримували за свої "послуги" 5-6% від суми.

Правоохоронці провели шість одночасних обшуків на Житомирщині, Київщині та у столиці. Вилучено оргтехніку зі сформованими документами, первинну бухгалтерську документацію та чорнові записи ділків.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії.ФОТО: СБУ

Тэги: житомирщина, СБУ
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: