Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Вторник, 26 Января 2021    13:03:49
Житомир » Новини » Суспільство » 2020 » Август » 18 » 07:24:23

Громадянка Німеччини звинувачує житомирських копів у перевищенні повноважень: 8 годин тримали у відділку. ВІДЕО

18 Августа 2020, 07:24:23 1144 Коментарі 0 Читать на русском

Громадянка Німеччини звинувачує житомирських копів у перевищенні повноважень: 8 годин тримали у відділку. ВІДЕО
Громадянка Німеччини звинувачує житомирських поліцейських у перевищенні повноважень та незаконному утриманні. Жінку разом із семирічним сином і подругою, інвалідом першої групи, вісім годин тримали у відділку.

А все почалося з невеликої ДТП, йдеться в сюжеті ТСН.

Громадянка Німеччини Ольга Баєр у Житомир приїхала до мами, а тепер з'ясовує стосунки з тутешньою поліцією після того, як подряпала зустрічне авто на вузькій вуличці. У ДТП ніхто не постраждав, пошкодження були не значні. Але для оформлення усе ж викликали поліцію. Непорозуміння виникло, коли у винуватиці хотіли забрати посвідчення.
 

"Він у мене хотів відібрати водійське посвідчення, чого в Європі взагалі немає, тобто, при таких аваріях посвідчення ніхто не забирає", - говорить Ольга.


Вона була обурена тоном і стилем спілкування поліцейських. Це підтверджують і свідки з іншого постраждалого авто.
 

"Намагалася допомогти і оплатити нам відразу ж страховку, віддати відразу всю суму. Вона намагалася від себе зробити все можливе. Вони хамили. Якусь нісенітницю вони творили неадекватну", - говорить свідок Аліна Пруднікова.


Після зауваження, каже Ольга, поліцейський викликав оперативників. Жінці разом з семирічним сином і подругою, що була з ними в машині, наказали проїхати у відділок. Лише там повідомили, що її підозрюють у шахрайстві. Намагання довести, що у цей час вона була у Німеччині, ігнорували, розповідає жінка. Телефон забрали. Після восьми годин зрештою її відпустили. Бо постраждалі не впізнали у ній шахрайку. Адвокат Ольги певен, що поліцейські незаконно  утримували жінок у відділку.
 

"Оформити це затримання, відповідним чином скласти документи, протокол затримання, роз'яснити права, зокрема право на захист. У цьому випадку ніяких офіційних документів про затримання не було складено", - говорить адвокат Олександр Грабчук.

 

Ольга написала скарги у Нацполіцію і ДБР. Слідчі ДБР почали провадження одразу за трьома статтями - перевищення службових повноважень, незаконне затримання та примус давати покази.
 

"Перевіряються факти ймовірного примушення громадянки давати показання, поєднаного з застосування психологічного насильства працівниками поліції Житомирського управління поліції", - розповіла Катерина Герасімук, спеціаліст зі зв’язків з громадськістю територіального управління ДБР.

 
У Житомирському управлінні поліції дії своїх колег не коментують, посилаються на розслідування ДБР. Ольга Баєр збирається довести справу до суду, де вимагатиме для поліцейських кримінальної відповідальності. 

Тегі: ДБР, Житомир, поліція
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: