Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Воскресенье, 09 Августа 2020    00:01:09
Житомир » Новини » Житомир » 2020 » Июль » 2 » 12:17:13 оновлено: 12:46:31

Вода з-під крану стане чистою і смачною. Житомир модернізує водопровідно-каналізаційну систему. ФОТО

02 Июля 2020, 12:46:31 1284 Коментарі 0 Читать на русском

Вода з-під крану стане чистою і смачною. Житомир модернізує водопровідно-каналізаційну систему. ФОТО
За кошти Світового банку комунальне підприємство «Житомирводоканал» здійснює модернізацію очисних споруд каналізації, очисних споруд води, а також водопровідних мереж нашого міста. 

Як втілюються у життя масштабні проєкти показали фахівці комунального підприємства на об’єктах реконструкції.
 

Реконструкція водопровідних мереж


Андрій Нікітін, директор водоканалу, розповідає, що наразі здійснюється реконструкція магістральних трубопроводів великого діаметру, по яких проходить найбільша кількість води.


 

«Ми знаходимося на станції другого підйому, з якої виходить дві гілки магістральних трубопроводів. Потім вони роздвоюються, живлячи місто чотирма магістральними трубопроводами. Польова та промислова зона вже живиться через новий трубопровід. Ми реконструювали трубопровід, який йде по території Мальованки  й також  живить центральну частину міста… Найважча реконструкція трубопроводу буде проходити на території Мальованки, вул. Домбровського: він є найбільшого діаметру, через нього проходить 40% води для міста…».

 

Реконструкція водопровідної насосної станції другого підйому


Наразі розпочинається реконструкція водопровідної насосної станції другого підйому – найбільшої в нашому місті. Кожен день через цю станцію, як зазначають фахівці, подається близько 58 тис. м куб. води на добу.  Незабаром старими залишаться тільки стіни і два насосних агрегати, які будуть у майбутньому резервними.


 

«Все інше буде повністю замінено, - зазначає Андрій Нікітін. - Механічна та електрична частини, трубопроводи, засувки - все буде новим. Будівля буде утеплений, побудовано новий дах, нову вентиляцію, опалення, офіси для обслуговування…».  
Для того, щоб розпочати реконструкцію та якісно продовжувати оновлення магістральних трубопроводів, необхідно виконати величезний об’єм роботи із заміни засувок разом з деталями діаметром 1000 мм. Саме тому 4 та 5 липня в місті Житомирі буде призупинено водопостачання.
 

Як здійснюватиметься очистка води на оновленій станції


Нині діючі очисні споруди побудовані 40 років тому, є зношеними та важко «справляються» із очищенням забрудненої річкової води. Тому, як зазначалося, йдеться не просто про реконструкцію очисних споруд, а певною мірою нове будівництво. Розповідаючи про очищення води за новою технологією, Андрій Нікітін зазначає, що водоканал відмовиться від постійного використання хлору, але при цьому залишить його як альтернативу. Діоксид хлору та гіпохлорит натрію - такі сучасні реагенти вироблятимуть на нових станціях на підприємстві та використовуватимуть для «приготування» води.

З проблемою очищення «зеленої води» на етапі водоочистки планують боротися за допомогою перманганату калію, а  для дезінфекції води додаватимуть діоксид хлору. Якісно очистити воду дозволить ламельний освітлювач, а покращити смак та запах води - активоване вугілля. Фахівці стверджують, що на сьогодні це чи не єдиний реагент, який забирає з води неприємний смак і запах. Потому - процес очистки  води піщаними фільтрами і постування її  в резервуари, які також будуть повністю оновлені.
 

Про реконструкцію очисних споруд каналізації


Очисні споруди каналізації будуються за кращими німецькими стандартами, що дозволить на 100% очистити більш важкі забруднення, насамперед фосфати та азот. Усі процеси, які наразі виконуються вручну, будуть здійснюватися автоматично. Це стосується регулювання самоочистки, подачі кисню, змішування та ін. Так, на сьогодні на двох майданчиках очисних споруд працює 149 осіб, після реконструкції - працюватиме 39.  
 

«Аби продовжити термін експлуатації очисних каналізаційних споруд, будуть використані труби з нержавіючої сталі та якісно оцинковані конструкції, очисні споруди не передбачають жодної деталі з чорної сталі», - зазначають на водоканалі.

 

Мул - якісне та придатне мінеральне добриво


«Мул - це те, що залишається після розділення стічних вод на воду та відходи. Наразі у рідкому вигляді він викидається прямо на поля і в природній спосіб висихає», - розповіли фахівці під час огляду об’єкта з утилізації мулу.  

За результатами дослідження Поліського університету, мул - це якісне та придатне мінеральне добриво, яке належить до найвищої з-поміж п’яти категорій.

«За якостями він співставний з селітрою, яку купують аграрії за чималі кошти…», - говорить Андрій Нікітін.

Після введення в експлуатацію цього об’єкту, висушування та зневоднення мулу здійснюватиметься  упродовж двох годин.  
 

«Київська лабораторія також підтвердила першу групу мінеральних добрив… Проєкт передбачає виробництво близько 30 тонн мулу з цих очисних споруд», - говорять фахівці підприємства. 


Наразі водоканал розпочав процес отримання дозвільних документів для реалізації такого проєкту.Окрім того, в рамках оновлення водопровідних очисних споруд та магістральних трубопроводів, буде реконструйовано й адміністративну будівлю підприємства. Проєкт із термосанації адмінбудівлі включає утеплення, заміну вікон, оновлення системи опалення. Планується також облаштувати сквер та парковку, аби люди могли відпочити поблизу водоканалу.

Як повідомляв «Журнал Житомира», напередодні відключення води міський голова Житомира закликав житомирян набратися терпіння.
Тэги: модернізація, Житомир, водоканал
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: