Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: П'ятниця, 03 Квітня 2020    13:19:23
Журнал » Новини Житомира » Суспільство » 2020 » Березень » 24 » 16:11:52 оновлено: 16:32:52

Самоізоляція на 14 днів! Інструкція для житомирян, які нещодавно повернулися з-за кордону або тільки готуються приїхати в Україну

24 Березня 2020, 16:32:52 181 Коментарі 0 Читать на русском языке
Самоізоляція на 14 днів! Інструкція для житомирян, які нещодавно повернулися з-за кордону або тільки готуються приїхати в Україну
У Міністерстві охорони здоров’я України затверджено постанову, що регулює правила перебування в Україні, для громадян України, які прибули з-за кордону. До повернення в Україну громадянам радять переконатися у відсутності підвищеної температури й ознак респіраторних захворювань.

У МОЗ закликають не збивати температури та не намагатися приховати симптоми, а негайно звернутися по медичну допомогу у випадку їх виявлення.

Громадяни, які прибули з-за кордону, повинні підписати інформовану згоду. Їм перевірятимуть температуру і, у разі необхідності, проводитимуть швидкий тест на коронавірус. 

Особам, які повернулись до України вручатиметься пам’ятка про самоізоляцію та інформаційні матеріали про індивідуальні засоби профілактики. Також буде встановлено медико-санітарне спостереження для осіб, що протягом 14 днів перебувають в самоізоляції.

Міністерство закликає відповідально поставитися до самоізоляції протягом 14 днів та уважно стежити за станом свого здоров’я. Зокрема, в інструкції зазначено: «Самоізоляція передусім означає, що ви впродовж щонайменше 14 днів уникаєте будь-яких контактів з іншими людьми, щоб зменшити ризик зараження. Неприпустимі контакти віч-на-віч ближче ніж 1,5 метри та довше 15 хвилин. Єдиний виняток — звернення по медичну допомогу. При будь-яких симптомах хвороби зателефонуйте своєму сімейному лікареві або лікарці і дотримуйтесь подальших рекомендацій».
 

Як підготуватися до самоізоляції:

 
 • Продумайте, що вам знадобиться впродовж 14 днів, щоб вам не треба було виходити з дому. По можливості попросіть друзів або родичів забезпечити ваше житло необхідними речами.
 • При потребі користуйтеся службами доставки з онлайн-оплатою продуктів, ліків, якщо маєте хронічні захворювання, тощо. Доставку просіть залишати за дверима.
 • Попередьте друзів і родичів, що ви тимчасово не зможете приймати відвідувачів і гостей. Виберіть контактну особу, до якої ви в разі потреби звернетесь по допомогу.
 • Попередьте свого сімейного лікаря/лікарку про режим самоізоляції і підтримуйте зв'язок із ним або з нею.
 • Домовтеся з роботодавцем про віддалений режим роботи.

Якщо ви живете не самі:
 
 • Ізолюйтеся в окремій кімнаті, часто провітрюйте її, регулярно робіть вологе прибирання.
 • Якщо можливо, використовуйте окрему ванну кімнату та/або туалет, готуйте їжу та їжте окремо. Якщо ні - застосовуйте максимальну дезінфекцію і запобіжні заходи.
 • Уникайте контакту з іншими людьми. Коли це неможливо, одягайте медичну маску та викидайте її після використання чи забруднення.
 • Суворо дотримуйтесь правил особистої гігієни, часто мийте руки з милом.
 • Якщо вам треба вийти з дому, використовуйте маску для обличчя і мінімізуйте контакти з іншими людьми. Використовуйте засоби для дезінфікування рук.

Якщо під час самоізоляції у вас з'явилися симптоми хвороби (кашель, задишка, лихоманка, діарея), терміново зверніться по медичну допомогу та повідомте про свої нещодавні подорожі, а також контакти з людьми, які мали ознаки захворювання на ГРВІ.

Житомирським центром медико-санітарної допомоги розроблено анкету для мешканців Житомира та громади, які повернулися з країн, де розповсюджений коронавірус (COVID-19). Таке опитування стане у нагоді лікарям для спостереження за станом здоров’я громадян та надання їм відповідних рекомендацій. Заповнити анкету можна ТУТ.

Якщо у вас виникли питання, ви можете звертатись за номерами телефонів:
 
 • Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України: 068 982-47-81;
 • КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради: (0412) 43-20-00, 0-800-335-251;
 • Міський інформаційний центр Житомирської міської ради (0412) 481-481 або 1580.


Коментарів: 0
avatar

Інші новини:Новини Житомира: