Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Субота, 29 Лютого 2020    03:17:59
Журнал » Новини Житомира » Суспільство » 2019 » Жовтень » 30 » 08:28:32 оновлено: 08:49:32

У Житомирській області є проблеми з працевлаштуванням військових, які пройшли АТО

30 Жовтня 2019, 08:49:32 342 Коментарі 0 Читать на русском языке
У Житомирській області є проблеми з працевлаштуванням військових, які пройшли АТО
У Житомирській області є проблема з працевлаштуванням військовослужбовців, які брали участь у антитерористичній операції (операції об'єднаних сил). Станом на 1 жовтня 2019 року мали статус безробітного 520 осіб, з яких 473 – отримували допомогу по безробіттю.

Як повідомили "Журналу Житомира" обласному центрі зайнятості, середній розмір допомоги по безробіттю становив 5722 грн.

Загалом упродовж 9 місяців 2019 року послугами державної служби зайнятості в області скористався 1221 військовослужбовець, котрий захищав кордони нашої країни, з них 177 -  мали інвалідність.

Більшість демобілізованих бійців, зареєстрованих у державній службі зайнятості, - віком до 35 років (55% загальної чисельності), кожен третій – від 35 до 45 років, 14% – старше 45 років. Отримали роботу з початку року 264 учасники АТО, або кожен п’ятий серед зареєстрованих безробітних.

42% колишніх воїнів, які стали безробітними, мають вищу освіту, 35% -  професійно-технічну, а 23% - початкову та середню.
 

"Основною проблемою у працевлаштуванні атовців є відсутність в області вільних робочих місць із пропонованою зарплатою, що була б не нижче рівня грошового забезпечення військовослужбовця", - пояснюють у центрі зайнятості. 


Серед перешкод також – обмаль робочих місць або навіть відсутність роботодавців у сільській місцевості, невідповідність професійного складу шукачів роботи наявним вакансіям та психологічний стан військовослужбовців, що не дає можливості швидко соціалізуватися у мирному суспільстві.

Один із ефективних способів соціальної адаптації людей після демобілізації - зайняття підприємницькою діяльністю. Цьогоріч, за 9 місяців, 14 безробітних з числа військовослужбовців стали підприємцями.

Найбільш поширені види підприємницької діяльності серед учасників АТО - надання послуг мобільного харчування, надання послуг з перевезення, виробництво виробів з паперу та картону, розведення великої рогатої худоби молочних порід, роздрібна торгівля продуктами харчування, переробка та консервування фруктів і овочів, ремонт меблів.

Коментарів: 0
avatar

Новини Житомира: