Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Понеділок, 27 Січня 2020    18:33:16
Журнал » Новини Житомира » Житомир » 2019 » Червень » 18 » 16:50:32

Вода у Тетереві досі брудна, житомирянам не рекомендують купатися

18 Червня 2019, 16:50:32 1416 Коментарі 0 Читать на русском языке
Вода у Тетереві досі брудна, житомирянам не рекомендують купатися
Декілька лабораторій перевірили воду у річці Тетерів у 7-ми точках Житомирщини. Серед них водосховище «Дениші», «Відсічне», міські пляжі – дитячий та дорослий, гирла приток Тетерева – річки Гуйва та Гнилоп’ять. 

Як повідомляє СК1, в обласному лабораторному центрі однозначно ствердили – в усіх місцях завищені показники бактеорологічні та хімічні, це вказує на забруднення річки каналізаційними стоками. 

У «Житомирводоканалі» забрудненість водосховищ підтверджують, але показники озвучують інші. 

Лабораторія екологічної інспекції в Поліському окрузі перевіряла лише хімічний склад води, зауважень до показників немає, проте є перевищення за іншими ознаками якості води. 

Свої висновки оприлюднили і представники державного агенства водних ресурсів України. Їхні результати теж засвідчують типове перевищення за бактеорологічними показниками. На думку лаборантів, перевищення показників є типовим для літнього періоду. 

Розходяться думки спеціалістів щодо одного з головних питань – чи безпечно купатись у річці Тетерів в районі Гідропарку на міському дитячому і дорослому пляжах.
 

«Ми власне кажучи, не рекомендуємо знімати цю заборону, бо вода хоч і стала в деякій мірі стала кращою, але за хімічними показниками вона все ще брудна, тим паче ми бачимо, що багато брудної води в річку Тетерів надходить з Гнилоп’яті», – розповів представник обласного лабораторного центру Юрій Лутай.


Усі результати досліджень лабораторії направили у Житомирську міську раду, для опрацювання відповідною комісією.

Нагадаємо, через інтенсивні опади значно погіршилася якість води в місцевих водоймищах. Навіть після очищення водопровідна вода має жовтуватий колір. У Тетереві був зафіксований підвищений рівень забруднення кишковою паличкою.

Коментарів: 0
avatar

Новини Житомира: