Через 2 роки Житомир отримає гарячу воду за рахунок побічного тепла. Це стане можливим після завершення будівництва електростанції та встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП) в багатоповерхівках. Про це «Журналу Житомира» повідомляє комунальне підприємство «Житомиртеплокомуненерго».
«Наразі, встановлено майже половину ІТП в будинках, які підключені по районних котелень РК-10 та РК-11. Загалом до кінця цього року їх буде змонтовано 119. Все обладнання вже придбане підприємством. Окрім цього, КП «Житомиртеплокомуненерго» 3 роки тому відновило 245 будинків без ІТП на гарячу воду, але, через відсутність лімітів на газ для гарячого водопостачання, ці роботи доведеться проводити знову», - інформує КП.
Встановлені ІТП вже зараз дають технічну можливість подачі води в опалювальний період. Йдеться про райони Малікова та Вільський шлях (Максютова). Електростанції, на базі декількох районних котелень, будівнитво яких має завершитись за 2 роки і які працюватимуть на щепі, забезпечать тепло для підігріву води цілий рік за рахунок побічного тепла.
Нагрів води побічним теплом економічно більш вигідний за газовий чи електричний. Для порівняння на сьогодні: вартість 1 гкал отриманої при використанні газу складає 1670 грн, при нагріванні електричним бойлером – 2000 грн, за рахунок використання побічного тепла – 800 грн.
Таким чином, коли електростанції розпочнуть працювати, житомирянам стане вигідніше відмовитись від бойлерів та перейти на централізоване гаряче водопостачання.
У 2021 році в Житомирі мають намір відновити централізовану подачу гарячої води
- 9 січня, 2019 10:05
- 2
Максютова - це де?
нащо?
Щоб гроші за щось збивати