Вселенський патріархат проголосив, що уся Православна Церква, що знаходиться в межах незалежної України, віднині канонічно автокефальна, незалежна та самоврядована.
Про це йдеться у тексті томосу, переклад якого надали "Українській правді" в Адміністрації президента.
Згідно з документом, справи Церкви в Україні управлятимуться "вільно й у Святому Дусі, та безперешкодно, без будь-якого іншого зовнішнього впливу".
Що стосується внутрішнього церковного управління, то закріплено, що він "розглядається, судиться та визначається виключно" предстоятелем ПЦУ і Священним Синодом.
Вселенський патріархат закликає всі світові православні церкви визнавати згадувати українську церкву під іменем "Святіша Церква України".
Також вказано, що Автокефальна Церква України визнає головою Святіший Апостольський і Патріарший Вселенський Престол.
Згідно з томосом, Митрополит Київський і Всієї України, як і Архієреї Найсвятішої Церкви України, обираються відповідно до належних положень божественних і священних Канонів і згідно з відповідними положеннями Статуту церкви, які мають в усьому обов’язково відповідати положенням томосу.
Святіший Синод Православної Церкви України "щороку скликається з архієреїв, запрошуваних почергово за їхнім старшинством, з числа тих, що мають єпархії в географічних межах України".
Також вказується, що ПЦУ через свого Першого чи канонічного місцеблюстителя Київського Престолу, зобов'язана брати участь у міжправославних нарадах, які збираються час від часу.
Зазначається також, що Православна Церква України "не може ставити єпископів чи засновувати парафії за межами держави", а вже існуючі відтепер підкоряються Вселенському Престолу.
"Для вирішення значних питань церковного, догматичного та канонічного характеру слід Блаженнішому митрополиту Київському і всієї України, від імені Священного Синоду своєї Церкви звертатися до нашого Святішого Патріаршого і Вселенського Престолу, прагнучи від нього авторитетної думки та твердого взаєморозуміння, причому права Вселенського Престолу на Екзархат в Україні та священні ставропігії зберігаються неприменшеними", - йдеться також у тексті.
Там також зазначається, що томос "вручений в точнiй і ідентичнiй копії" предстоятелю ПЦУ митрополиту Епіфанію та президенту України Петру Порошенку "для вічного доказу та постійного представлення".
ДОКУМЕНТ ІЗ TWITTER ПОСЛА УКРАЇНИ В ТУРЕЧЧИНІ АНДРІЯ СИБІГИ
важко переоцінити значення цієї події. Тому така реакція і з боку Московії, і з боку колаборантів. Нічого, подолаємо все
От і гарно, що має своє. Тільки от переважна більшість церков в Житомирі лишились вірними моськовським канонам...
Це хто так вирішив?
Безумовно, одна з визначних історичних подій.
На 4. На росЖЖ скоро 100 коментів буде. Ніщо останнім часом так вату не підпалювало. Прекрасно!
Дивився)) І таку туфту пишуть, що на голову не налазить)) Якась Аріна там взялася за Томос. Зі свинячим рилом в калашний ряд, як кажуть московити)
На 6. Це ще міра не писала, десь пропала ))
Ой вже!) Вже відмітилась))
Да, вєдь ізвєсно, што всякіє там уліци, мова/язик, томоси - ета нєважна. Какая разніца))
На 8. Навіть без нас там вже майже 100 коментів. І це про недійсний Томос, хе-хе.
Тарас пішов там підігрівати)) Переживають же люди за наш Томос)) За свій, котрого немає, ні, а ось за нас переживають дуже))