19 березня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Знищена росіянами інфраструктура Житомира та процес її відновлення

Знищена росіянами інфраструктура Житомира та процес її відновлення

  • Фото: Facebook сторінка Віталія Бунечка
  • 1 липня, 2022 19:39

Відновлення інфрастуктури Житомирщини є першочерговим питанням. Саме тому наше місто відвідав заступник керівника офісу Президента Кирил Тимошенко. Особливу увагу він приділяє ходу відновлювальних робіт.

Про це повідомляє Голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко.

За час повномасштабної війни на Житомирщину рашистами було скинуто близько 100 бомб та ракет, більше 10 з яких прийшлось на Житомирську громаду.

Зруйновані приватні будинки, знищений 25 ліцей, значні пошкодження має міська лікарня №2 та перинатальний центр. В двох останніх під час бомбардування перебувало сотні пацієнтів. Хворих, персонал та породіль завдяки професіоналізму лікарів вдалось вчасно евакуювати до сховищ.

Загальна кількість пошкоджених та вщент зруйнованих будівель становить 2660. 87% з них є житловим фондом. Різний характер руйнацій мають 108 багатоповерхівок та більше 2200 приватних домоволодінь.

«Але ми все відбудуємо та полагодимо. Адже робота з відновлення ведеться щоденно. Будівельники постійно замінюють пошкоджені вікна, відновлюють дахи поруйнованих осколками будинків, знову зводять мости та ремонтують дороги», – заявив Віталій Бунечко на свій сторінці у Facebook.

«Разом з заступником керівника Офісу Президента відвідали територію зруйнованого 25 ліцею. В мирний час тут навчалися 1126 учнів та працювали 102 вчителі. Зараз тут руїни. Через ударну хвилю від ракетного удару постраждали й інші приміщення. Пошкоджені вікна у багатьох адміністративних будівлях, що розташовані поруч – обласної державної адміністрації, Житомирського окружного адміністративного суду та автомобільно-дорожнього коледжу. У більшості з них вже відновили віконні блоки та покрівлю. А завдяки співпраці з нашими міжнародними партнерами ми відбудуємо й навчальний заклад. Він стане ще кращим. І ще більше дітей отримуватимуть тут знання», – підкреслює голова Житомирьскої ОДА.

Також Віталій Бунечко та Кирил Тимошенко відвідали місце удару російської ракети на Богунії. Наразі там ще проводять розбір завалів та завершують демонтаж знищених будівель.

Ще одним місцем, яке вони відвідали, стала міська лікарня імені Павлусенка та Житомирський перинатальний центр. Це одні з перших постраждалих від бомбардувань медичних закладів в Україні. В лікарні вдалось відновити вже 200 квадратних метрів віконних блоків. В перинатальному центрі замінили 130 вікон.

Житомирська ОДА вже офіційно погодила витрати за рахунок резервного фонду на відновлення 407 об’єктів. До Мінрегіону подано документи ще на 188 об’єктів. Загальна вартість відновлення об’єктів становить близько 60 млн гривень.

Поділитись

Новини по темі: