28 листопада, 2023
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Зимові свята у Житомирі пройдуть без головної ялинки: що думають житомиряни

Зимові свята у Житомирі пройдуть без головної ялинки: що думають житомиряни

  • Фото: Житомирська міська рада
  • 21 листопада, 2023 14:35

Незабаром в Україні розпочнеться сезон зимових свят. Як і минулого року, у Житомирі не планують влаштовувати помпезних святкувань. Окрім цього, місто вже другий рік відзначає різдвяні свята за григоріанським календарем.

Про організацію свят у місті Журналу Житомира розповіла начальниця управління культури Житомирської міської ради Ілона Колодій.

У місті облаштують резиденцію Святого Миколая, а у різних мікрорайонах міста організують новорічні інтерактиви.

«Управління культури міської ради розпочало підготовку до новорічних і різдвяних привітань для дітей та підлітків в умовах воєнного стану. Плануємо відкриття резиденції Святого Миколая у Житомирі та проведення новорічних анімаційних програм у мікрорайонах нашого міста. Організацію ярмарків та інших заходів в умовах воєнного стану заборонено проводити Законом», — зазначає пані Ілона.


Фото: Журнал Житомира

Згідно з планами ЖМР, у місті діятиме новорічний проєкт від Нової Пошти під назвою «Доставка свята». Окрім цього, 27 жовтня ЖМР прийняла рішення про закупівлю новорічних подарунків у кількості 2 500 штук для дітей із родин, які опинились у складних життєвих обставинах. Загалом з міського бюджету на це було виділено 235 тисяч гривень.

Начальниця управління культури нагадала і про зміну дат відзначення різдвяних свят.

«6 грудня ми відзначаємо День Святого Миколая, 25 грудня — Різдво», — зазначає Ілона Колодій.


Фото: Житомирська міська рада

Ялинки у Житомирі не буде. Що думають містяни

З метою запобігання скупчень людей під час новорічних та різдвяних свят у Житомирі не будуть проводити ярмарки та не встановлюватиметься новорічна ялинка.

Журнал Житомира провів опитування у Телеграм-каналі, запитавши містян чи підтримують вони рішення міської ради відмінити встановлення новорічної ялинки.

За результатами опитування, 71% опитаних підтримує думку про те, що запалення новорічних вогнів на ялинці не на часі, 29% вважає, що людям потрібне свято.


Фото: скриншот Житомир24

«І без цього знайдеться купа людей, яка сидітиме на вулиці до ранку», — зазначає один з читачів.

«Святкування зараз недоречне», — каже Сергій.

«А я вважаєю треба прикрасити ялинку. Можна ту, що на Михайлівській», — каже Тетяна.

«Яке святкування? Хочете ялинку, ставте у себе вдома. За ті гроші краще купіть щось хлопцям», — наголошує Даша.

«За мільйон, який вони спишуть на гірлянди, краще теплого одягу хлопцям купіть», — каже ще один читач.

«Палити зараз потрібно тільки орків, а ялинку запалим тоді, коли їй радітимуть і ті, хто сидять в окопах - наші Герої!» — зазначає Олена.

«У кожного дома буде своя ялинка, хлопцям на передову все, що необхідно закупити!» — каже Марина.

«Не витрачати кошти, користуватися тим що вже і так є придбане з минулих років. А заощаджені кошти витратити на необхідне для наших захисників», — каже Оксана.

«Я військовий після поранення, обмежено придатний. Які гроші на святкування? Ті гроші тільки на допомогу нашим хлопцям, які ще в строю! Хай крошать русню! Не вистачає людей на передку, то нехай дають гроші на нормальну екіпу і дрони», — наголошує Роман.

«Відсвяткувати можна дома тихо в колі сімʼї, дітям створити казку самостійно, зводити в ляльковий театр. Я проти гучних святкувань!» — зазначає ще одна читачка.

 

Отож, більшість житомирян підтримують відмову від встановлення ялинки. Інша частина каже, що прикрасити можна живу ялинку, використовуючи для цього поробки дітей чи іграшки, які вже були закуплені минулі роки. Лише маленька частина читачів сказала, що ялинка потрібна, адже це свято для дітей.


Фото: Житомирська міська рада

Поділитись

Новини по темі: