22 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Житомирську річку Крошенка могли забруднити стічні води зі сміттєзвалища

Житомирську річку Крошенка могли забруднити стічні води зі сміттєзвалища

  • Фото: Суспільне
  • 8 червня, 2022 16:02

У Житомирі в річці Крошенка зафіксували масову загибель риби. Мор риби та забруднення річки пов'язують із потраплянням у водойму стічних вод з полігону твердих побутових відходів. 

В міськраді створили робочу групу, яка має з'ясувати причини загибелі риби. 7 червня поблизу полігону відібрали проби води, передає "Суспільне".

"Джерела забруднення ми так і не побачили, переливу фільтрату зі сміттєзвалища немає, але є струмок, який тече вздовж нашого полігону і який потім потрапляє у річку Крошенка, – каже Сергій Кондратюк, голова комісії, заступник міського голови Житомира. – Ми визначили шість точок відбору проб. Після цього будемо збиратися й аналізувати результати цих проб".

Масову загибель риби та забруднення води у річці Крошенка зафіксували у середині травня цього року. Тоді співробітники рибоохоронного патруля, які виїхали на місце, зафіксували загибель понад ста особин риби та раків.

"Це товстолоб – 53 екземпляри, 18 екземплярів коропа, 11 карася, вісім особин плітки, шість екземплярів окуня та один екземпляр рака, – каже заступник начальника відділу охорони водних біоресурсів Житомирського рибоохоронного патруля Іван Бондарчук. – Поблизу дамби на річці Крошенка тоді, дійсно, було видно струмок, який йшов зі сторони сміттєзвалища, вода в якому була темно-бурого кольору і мала неприємний запах, тому, ймовірно, це й могло стати причиною загибелі риби".

Результати відібраних проб води показали, що риба загинула внаслідок високої концентрації у водоймі аміаку та нітратів. Вміст цих хімічних речовин, за словами начальника відділу водних ресурсів екоінспекції Володимира Лисюка, вказує на те, що у річку потрапляє фільтрат зі сміттєзвалища.

"Ми більше чотирьох разів сюди виїжджали, відбирали проби води зі скиду, з цього струмка в річку Крошенка, – каже Володимир Лисюк. – Результати лабораторних досліджень підтверджують, що в скиді є велика концентрація забруднюючих речовин. Це може свідчити, що джерелом забруднення є саме фільтрат, який потрапляє з полігону. Ми визначаємо 10 показників – всі 10 цих показників є завищеними, тобто забруднення є".

Головний інженер комунального автотранспортного підприємства 6028 Андрій Кудак каже, що цьогоріч скиду інфільтрату у водойми вони не фіксували, проте ця вода з полігону твердих побутових відходів може потрапляти у річку й іншим шляхом – через ґрунтові води, тим більше, що навколо житомирського сміттєзвалища розташовано кілька боліт та струмків, які можуть акумулювати забруднену воду. 

Вихід із цієї ситуації – будівництво фільтраційних станцій. Їх потрібно щонайменше три, але вартість однієї такої установки складає близько мільйона євро.

Поділитись

Новини по темі: