26 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Житомирські комунальні підприємства почали встановлювати генератори на випадок блекауту

Житомирські комунальні підприємства почали встановлювати генератори на випадок блекауту

  • Фото: Ольга Степуренко
  • 11 грудня, 2022 12:31

Комунальні підприємства Житомира встановлюють генератори для подачі тепла та води на випадок блекауту. Зокрема на одній із котелень "Житомиртеплокомуненерго" готують виробничий майданчик для встановлення генератора потужністю 500 кіловат.

Про це йдеться в сюжеті Суспільне Житомир. 

Головний інженер комунального підприємства Руслан Погребняк розповів, що пристрій підприємство отримало шостого грудня. Попередньо генератор вирішили встановити біля теплового пункту. Поки що його не включатимуть.

"Ми встановили генератор, щоб у разі потреби можна було його терміново підключити. Він повністю підготовлений до експлуатації. Зараз ми контролюємо цей процес. Зробимо отвір, встановимо ворота, через які можна буде його занести. Отже, в нас буде підготовлений виробничий майданчик для роботи генератора. Тут буде його штатне місце", – сказав Руслан Погребняк.

Він також додав, що у разі виникнення надзвичайної ситуації завдяки роботі цього генератора можна буде подавати тепло в оселі житомирян упродовж доби.

Схожий генератор, потужність 800 кіловат, встановили і на комунальному підприємстві "Житомирводоканал". За словами керівниці інформаційного відділу підприємства Сніжани Герасимчук, цей пристрій тут також отримали шостого грудня.

"Ми отримали генератор, який у випадку надзвичайних ситуацій дозволить нам забезпечити безперебійним водопостачанням наше місто. Планується, що двічі на день по три години ми будемо подавати воду на місто – вранці та ввечері. Зараз розпочали підготовчі роботи. Після того, як закінчиться монтаж, генератор зможе виконувати свою функцію у випадку ускладнення ситуації", - розповіла Сніжана Герасимчук.

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин говорить, що до кінця грудня 2022 року обласний центр чекає на поставку всіх генераторів, які були закуплені за кордоном.

"Ці генератори надійдуть на всі наші районні котельні, на частину квартальних, а також на всі об’єкти водоканалу. Нам потрібно зробити таку систему, щоб можна було подавати воду і тепло у домівки житомирян у разі виникнення надзвичайної ситуації. Зрозуміло, що ми не зможемо це зробити цілодобово, бо це сотні тон пального в день. Та й генератори не витримають такого навантаження. Але подавати воду 5-6 годин і 8-10 годин тепло, це те з чим ми зможемо впоратися", – сказав Сергій Сухомлин.

Поділитись

Новини по темі: