10 серпня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Житомирська міськрада незаконно продала земельну ділянку колишнього хлібокомбінату – прокуратура

Житомирська міськрада незаконно продала земельну ділянку колишнього хлібокомбінату – прокуратура

  • Фото: google maps
  • 5 серпня, 2022 10:24

Обласна прокуратура заявила, що Житомирська міськрада незаконно продала земельну ділянку під будівництво житлового комплексу. Суд скасував рішення й визнав договір купівлі-продажу недійсним.

Йдеться про те, що у грудні 2018 року, за рішенням Житомирської міськради, приватному товариству продано земельну ділянку несільськогосподарського призначення площею 1,14 га, що по вул. Лесі Українки (колишній хлібокомбінат), на якій заплановано будівництво комплексу багатоквартирних будинків.

Однак прокурори встановили, що процедура продажу проведена незаконно, оскільки на земельній ділянці розташований об’єкт цивільного захисту населення – сховище площею понад 165 кв. м, яке належить державі.

"Відповідно до законодавства про розмежування земель державної і комунальної власності та Земельного кодексу України, землі, на яких розташована державна нерухомість, зокрема, об’єкти цивільного захисту населення, належать виключно державі, у даному випадку – Житомирській облдержадміністрації. Тож відчуження земельної ділянки, яка не є комунальною власністю, здійснено з перевищенням повноважень", – наголосили в прокуратурі.

Житомирською обласною прокуратурою в інтересах держави заявлено позов про скасування рішення органу місцевого самоврядування, визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки у місті Житомирі площею понад 1 га приватним товариством та скасування державної реєстрації прав.

Господарський суд Житомирської області визнав вимоги правомірними та ухвалив рішення про задоволення позову у повному обсязі.

Поділитись

Новини по темі: