Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Закатований режимом: у роковини загибелі Ольжича у Житомирі вшанували його пам’ять

Закатований режимом: у роковини загибелі Ольжича у Житомирі вшанували його пам’ять

  • Фото: ЖМР
  • 9 червня, 2023 19:34

Житомиряни поклали квіти до пам’ятника у 79-ті роковини смерті відомого українського поета, політичного діяча та археолога Олега Ольжича.

Про це інформує ЖМР.

Ініціатор події – Національний музей космонавтики імені С.П. Корольова.

«Найважливіше в цій історії те, що вбивство Олега Ольжича пов’язане з його боротьбою за незалежність України, його погляди. Тому дуже важливо згадувати про нього не тільки у пам’ятні дати. У нас є герої, якими можна пишатись, а наш обов’язок – нагадувати та плекати пам'ять про них. Життєвий шлях цієї людини мають знати не тільки в Житомирі та Україні, але й у всьому світі», – вважає наукова співробітниця Національного музею космонавтики імені С.П. Корольова Олена Галагуза.

Факти з біографії

 

Олег Кандиба народився 21 липня (8 липня ст. ст.) 1907 року в Житомирі в родині поета Олександра Олеся та гімназійної вчительки Віри Свадковської.

Був наймолодшим доктором археологічних наук у світі, брав участь у кількох археологічних розкопках на Балканах. Також редагував часопис «Самостійна думка», знав 9 мов. Автор двох прижиттєвих збірок («Рінь» та «Вежі») і однієї посмертної («Підзамчя»).

Після заснування 1929 р. ОУН Олег Ольжич очолив в Центральному проводі культурний сектор, а пізніше став заступником голови проводу ОУН.

2 серпня 1943 року одружився з дочкою літературознавця Л. Білецького Катериною (Калиною), яка змушена була поїхати з України та народити сина лише після трагічної загибелі його батька.

Після арешту діяча 25 травня 1944 він був ув’язнений на території концентраційного табору Заксенгаузен, в якому загинув в ніч з 9-го на 10-те червня 1944 року під час чергових допитів та катувань.

Поділитись

Новини по темі: