22 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Відпочинок в житомирському гідропарку: огляд стану пляжів і розваг

Відпочинок в житомирському гідропарку: огляд стану пляжів і розваг

  • Фото: Журнал Житомира
  • 30 травня, 2024 12:20

Літо наближається, а це означає, що скоро розпочнеться новий купальний сезон у житомирському гідропарку. Це місце залишається популярним серед місцевих мешканців та гостей міста. Сюди можна добратися за допомогою громадського транспорту — тролейбусами №15 та №15а, автобусом Nº44 або приміським автобусом №126.

Розваги та комфорт: що чекає на відвідувачів

 

За словами працівників парку, атракціони вже активно працюють. Графік роботи такий: у вівторок та середу атракціони не працюють, а з четверга по понеділок вони доступні для відвідувачів. Щодо цін на квитки, вони залишаються доступними — від 15 до 25 гривень — залежно від віку відвідувача та типу атракціону.

Фото: Журнал Житомира

На території гідропарку є можливість оренди дитячих автомобілів. Прокататися на вело- чи електромобілі коштує 80 гривень за 10 хвилин, а на квадроциклі — 100 гривень за той же час.

Фото: Журнал Житомира

Крім того, на території парку розміщено велику кількість електросамокатів від кікшерінгових компаній, які мають популярність серед відвідувачів.

Уже працюють кілька торгових точок, де можна придбати напої, морозиво та закуски. Від шаурми та бургерів до кави та мілкшейків — ви знайдете щось за свій смак. Великий вибір снеків та легких перекусів допоможе вам зарядитися енергією та насолодитися прогулянкою у повну силу.

Фото: Журнал Житомира

Модульний туалет громадського користування працює з 8:00 до 20:00 щодня, окрім понеділка і вівторка, коли він відчинений з 11:00 до 20:00. Громадські вбиральні працюють належним чином, а послуга користування ними є безкоштовною. Стан туалету задовільний — у середині чисто та охайно.

Фото: Журнал Житомира

Місцевий мінізоопарк — новий дім для тварин зі Сходу

 

У самому серці гідропарку розташувався невеличкий зоопарк, який став справжньою окрасою цього місця відпочинку.

Працівник парку пояснив, що тварини потрапили сюди зі Сходу України внаслідок бойових дій. Їх вдалося врятувати, і тепер вони знайшли свій новий дім тут, у гідропарку, де для них збудували зручні вольєри та дерев’яні будиночки.

Це чудове місце для сімейного відпочинку, особливо для малечі, яка може спостерігати за поведінкою тварин. Тут можна побачити кіз та екзотичних пташок.

Відвідувачів просять не годувати кіз самостійно. Вони харчуються за певним раціоном: морквою, сіном, яблуками, зеленню та сіллю. Також не варто кидати всередину вольєрів целофанові пакети. Це лише шкодить здоров’ю тварин.

Фото: Журнал Житомира

Стан пляжів гідропарку

 

Пляжі вже готують до візитів відпочивальників. Житомирянки Тетяна Олійник та Дар’я Ткачук часто відпочивають у гідропарку – біля води.

«Все чудово. Я планую тут покупатися. Вода нормальна. Я не знаю, чи це нормально, але пісок інде буває темний, попелястий якийсь. Ми тут часто прогуляємось та фотографуємось. Буває, коли є можливість, можемо купити щось перекусити – морозиво чи хот-дог. Все супер, просто неперевершено», — зазначає Тетяна Олійник.

«Взагалі атмосфера приємна і доволі таки комфортна. Стан піску, напевно, вище середнього, якщо так можна сказати. Стан води в річці – де як: десь чистіше, десь трошки брудніше», — каже Дар’я Ткачук.

Фото: Журнал Житомира

Родина Піляєвих — Тетяна, Станіслав та їхній син Трохим — нещодавно переїхали з Енергодару в Житомир. Вони зауважили, що пляж став набагато чистішим у порівнянні з попереднім станом, але ще потребує додаткового прибирання.

«Раніше було брудно, а зараз, дивимось, поприбирали, буйки поставили, стало краще», — каже Станіслав.

«Стало краще, у порівнянні з тим, що було, але трава тут залишилася. Власне кажучи, треба краще прибирати. Якщо це пляж, то трави тут не повинно бути. Ми самі з Енергодару, і у нас на пляжі немає ні трави, нічого, там один пісок, все вигріблено. Загалом нам подобається тут відпочивати. Ми в різних місцях вже знайомились з Житомиром. Сьогодні приїхали сюди і син каже, що найбільше йому тут подобається», — додає Тетяна.

Фото: Журнал Житомира

Олексій Васьківський, активіст і небайдужий мешканець Житомира, розповів нам про проблеми гідропарку та про спроби громади покращити його екологічний стан.

«Зараз ми бачимо таке явище, як заболоченість: увесь берег заріс очеретом —  болотом. У літній час, коли температура сягає 30 градусів, з’являються блакитні водорості. Вони токсичні, отруюють дітей і дорослих. Ті, хто купається в цій воді, можуть мати шкірні висипання та подразнення. Блакитні водорості, дохла риба, яка пливе річкою – усе це наслідки викидів у воду. У річку зливаються відходи з ветеринарного центру, пральні порошки, фосфатні речовини. Вода у річці отруєна. Минулого року я подав рибу на експертизу в санепідемстанцію (тепер — Держпромнагляд). Висновок підтвердив, що риба загинула від асфіксії — через відсутність кисню у воді, спричинену хімічними речовинами. Санепідемстанція вимірює воду на кількість кишкової палички, але докладний хімічний склад води ніхто не публікує. Потрібен більш розгорнутий аналіз для збереження екології. Інакше ця перлина може зникнути», — каже Олексій.

Фото: Журнал Житомира

За словами активіста, заболочення берегів призводить до розмноження змій, жаб та п’явок, що порушує санітарні норми. Він також критикує спосіб очищення піску.

«Скляні пляшки ховають у пісок, а коли проїжджає трактор із дисковими боронами, то він розрізає ці пляшки, і виходять уламки, як гострі бритви. Діти ріжуть ноги, потрапляють у травматологію. Про це говорили, що потрібно змінити спосіб очищення піску. Потрібно це робити, як це роблять в Одесі, як це роблять у всіх пляжних структурах, а не таким примітивним способом, який вигадала наша місцева влада», — зазначає Олексій.

«З 2021 року на реконструкцію гідропарку було виділено 93 мільйони гривень, з яких 290 тисяч тільки на документацію. Сьогодні ми нічого не бачимо, що могло б зробити гідропарк зразковим. У Києві все на високому рівні, а тут — запустіння. Люди їдуть купатися на кар’єри, де немає рятувальної станції, тонуть, пошкоджують себе через те, що там непідготовлене місце для відпочинку», — підсумовує Олексій Васьківський.

Фото: Журнал Житомира

Безпека на воді: рятувальна служба готова до роботи

 

Офіційне відкриття сезону планується на 1 червня, але міська рятувальна служба переведена на літній період несення чергувань з 20 травня. Про це розповів нам начальник міської комунальної рятувальної служби Олександр Радаєв.

За його словами, на рятувальному посту вже знаходиться повна зміна, яка контролює зону дитячого та дорослого пляжів. На початку травня було виставлено нові буйки, надані КП «Парк». Водолази вже обстежили дно акваторії та видалили небезпечні предмети, щоб гарантувати безпеку відпочивальників.

Оперативна група складається з 4 осіб: моториста, чергового водолаза, водолазного фахівця та лікаря.

«Ми забезпечені всім необхідним, включаючи пальне. Приблизно 5 років тому був придбаний катер «Туна-2» з потужними двигунами «Меркурі». Він досить потужний і дуже швидкий. Ми вже врятували не одну людину завдяки наявності такого обладнання. У нас сучасне водолазне обладнання, кисневі балони. Наша служба проходить постійну атестацію: на початку року всі водолази, я і медик проходимо навчання задля підвищення кваліфікації та здачі іспитів у Київській морській школі», — зазначає Олександр Радаєв.

Він наголошує, що водолазна робота дуже специфічна і відповідальна, адже люди працюють в умовах низької видимості у воді.

«Прозорість води мінімальна. Фактично працюють у темряві, в каламутній воді, тому треба бути фахівцем і не розгубитися в складній ситуації, яка може виникати під водою», — пояснює начальник служби.

У медичному пункті є необхідний набір ліків для надання першої допомоги. Олександр Радаєв зауважує, що люди звертаються за медичною допомогою протягом усього року. Зокрема, через сонячні опіки або порізи. Медик рятувальної служби надає необхідну допомогу та стабілізує постраждалих до приїзду швидкої.

Фото: Журнал Житомира

Поради для безпечного відпочинку 

 

Під час активного відпочинку на сонці не забувайте використовувати сонцезахисний крем. Також варто носити головний убір, щоб захистити себе від сонячного удару. Дотримуйтесь правил поведінки у воді.

Використовуйте спрей або крем від комарів, а також перевіряйте себе та дітей на наявність кліщів після прогулянок у лісі або високій траві.

Мийте руки перед їжею та після відвідування громадських вбиралень. Візьміть з собою антисептик для рук на випадок, якщо немає можливості помити руки водою з милом.

Викидайте сміття лише в спеціально відведені місця, щоб підтримувати чистоту парку.

Відвідування гідропарку стане приємним і безпечним, якщо заздалегідь підготуватися та дотримуватися простих правил. Бажаємо всім щасливого та безтурботного відпочинку!

Фото: Журнал Житомира

Поділитись

Новини по темі: