3 березня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Відновлення зруйнованого ліцею: Житомир підписав меморандум на реконструкцію з Португалією

Відновлення зруйнованого ліцею: Житомир підписав меморандум на реконструкцію з Португалією

  • Фото: ЖМР
  • 5 лютого, 2024 18:29

Сьогодні, 5 лютого, у Житомирі пройшов III Форум з віднолвення Житомирщини. Також відбулася важлива подія – Житомир підписав меморандум з  державною компанією Португалії Construção Pública, E.P.E. про співпрацю з реконструкції 25 ліцею, який на початку повномасштабного вторгнення був знищений російською ракетою

Керівник Житомирської ОВА Віталій Бунечко розповів про відбудову ліцею № 25, який був знищений російською ракетою у березні 2022 року.

«Удар був направлений в одну з кращих шкіл Житомира. Вона знищена вщент», — розповідає Віталій Бунечко.


Фото: Журнал Житомира

Наразі діти 25-го ліцею вимушені навчатись на базі інших шкіл.

Проводяться попередні перемовини міністра освіти і науки Португалії Жуана Кошти та Оксена Лісового, і сьогодні буде підписаний меморандум про надання коштів, незважаючи на економічну кризу, яка зараз є у Португалії. 

Про дати будівництва можна буде говорити вже по завершенню переговорів. 


Фото: Журнал Житомира

«Житомирщина є одним з лідерів відбудови. Дуже приємно, що, до прикладу, маленька Естонія показує конкретні приклади допомоги. Одним з таких є побудова в Овручі дитячого садочку з нуля. Сьогодні естонська делегація поїде відкривати вже другу частину садочка», — ділиться керівник ОВА.

Ще одним вдалим прикладом стала відбудова знищеного рашистами ліцею у Малині. 

«Завтра заплановані перемовини щодо конкретних обʼєктів на Житомирщині, які ми будемо відновлювати спільно з Естонією», — каже пан Віталій.


Фото: Журнал Житомира

На його думку, третій форум з відновлення Житомирщини показує, що область не припиняє відбудову і не зупиняється на досягнутому.

Напередодні ЖЖ писав про проєкт відбудови ліцею №25.

Поділитись

Новини по темі: