28 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Величезний траурний вінок біля міської ради: пасхальні декорації на Михайлівській розкритикували

Величезний траурний вінок біля міської ради: пасхальні декорації на Михайлівській розкритикували

  • Фото: Ігор Шурпан Фейсбук
  • 6 травня, 2024 15:10

Декоративні інсталяції, якими прикрасили пішохідну Михайлівську, знову викликали шквал критики. Культурний діяч Ігор Шурпан розповів, що нічого спільного вони не мають з народними традиціями, культурою та віруваннями українців. 

Про це він написав 6 травня на своїй сторінці у Facebook.

«За давньоукраїнською легендою, богиня смерті Мара (Морена) поставила ялину охороняти вхід до царства мертвих. Саме вона своїми колючими вітами не пускала в світ живих привиди та душі померлих. Ялина – єдине в давньоукраїнській міфології дерево мертвих. Наші предки підстилали ялинові гілки померлим в труну, вистеляли ними дорогу на цвинтар, плели з них траурні вінки…Слов’янські племена вважали хвойні дерева злими колючими духами і тому, щоб ті подобрішали, в осінній період, прикрашали колючі дерева в лісах яблуками, горіхами, шматочками хліба».Виникає закономірне культурологічне питання: для кого приготовано цей величезний траурний вінок біля Житомирської міської ради, якого духа хоче задобрити великодніми яйцями Управління культури Житомирської Міської Ради?”, - зазначив Шурпан.

Фото: скриншот публікації

Фото: Ігор Шурпан

Нагадаємо, що 28 березня Житомир почали прикрашати до Великодня західного обряду. Майдан Корольова оздобили інсталяціями у вигляді металевих клумб-писанок із квітами всередині.

За словами начальниці управління культури Житомирської міської ради Ілони Колодій фотозона у вигляді арки з різноколірними писанками - це та сама інсталяція, яка прикрашала вулицю минулого року.

Поділитись

Новини по темі: