У Житомирі запрацював центр для дітей, які постраждали від насильства або стали його свідками за моделлю Барнахус. Центр передбачає надання комплексної соціальної, психологічної, правової, медичної та інших видів допомоги дітям. Житомирщина стала однією з 11 регіонів, де цей проєкт буде впроваджуватись як пілотний.
Про це 29 травня повідомив голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко.
Центр створено спільними зусиллями Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Житомирської обласної військової адміністрації, Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх та Української Фундації Громадського здоров’я.
«Доволі часто діти переживають насилля або є свідками жорстоких дій, саме тому ми відкриваємо центр Барнахус у Житомирі, щоб зменшити психологічий трав», зазначила керівник програми захисту дітей — ПредставництваПредставництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джин Чой.
У Барнахаусі є все необхідне для роботи з дітьми. Перша – кімната очікування, тут можна погратися, почитати книжку. У другій кімнаті відбувається опитування, яке проводить психолог. Тут є камери відеоспостереження, які записують та транслюють опитування в інший кабінет. Крім того, у Барнахусі дитина може пройти медичний огляд.
«Щоб здійснити медичний огляд, обладнаний кабінет у Барнахус і залучений медичний фахівець, який одразу з командою може виїжджати та здійснювати медичний огляд, фіксувати та документувати певні моменти. Є угода з обласною житомирською лікарнею щодо подальшого лікування дитини, членів сім’ї за потреби. Щодо психологічної допомоги, дружнє опитування здійснюється одним спеціально навченим психологом, інший психолог залучений, щоб здійснювати психологічну підтримку. Але ось ця координація передбачає залучення й інших фахівців, наприклад, якщо мама потребує психологічної підтримки, притулку – це може бути залучений психолог з мобільної бригади», — зауважила виконавча директорка МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» Галина Скіпальська.
За словами керівника Житомирської обласної прокуратури Олександра Білошицького, за півтора року від кримінальних правопорушень в області потерпіло 500 дітей, з них 80 від сексуального насильства, ще 87 вчинили злочини.
За допомогою потрібно звертатися за номером 102. Представники ювенальної поліції допоможуть потрапити до центру.