Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • У Житомирі розпочали перевірки АЗС щодо завищення цін на пальне

У Житомирі розпочали перевірки АЗС щодо завищення цін на пальне

  • Фото: Cуспільне
  • 25 травня, 2022 10:18

У Житомирі працівники Держпродспоживслужби проводять перевірки автозаправних станцій області. Основна мета – перевірити, чи цінники на стелах АЗС є економічно обґрунтованими та чи не завищують власники заправок ціни на пальне. 

Фахівці Держпродспоживслужби працюють із бухгалтерськими документами заправок і на основі цих даних визначають, чи є ціна бензину або дизелю обґрунтованою, інформує "Суспільне".

"Ми працюємо безпосередньо з даними первинно-бухгалтерського обліку, тобто з касовими чеками, дивимося, за якою ціною суб'єкт господарювання відпускає пальне, порівнюємо ціну з нормами законодавства і вимагаємо, аби ціни були економічно обґрунтованими", – каже Людмила Козловська, завідувачка сектору контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби.

24 травня першою перевірили одну з заправок всеукраїнської мережі. У наявності тут 95 бензин по 49 гривень за літр. Співробітники Держпродспоживслужби просять надати первинні бухгалтерські документи і вже на основі прописаної там вартості закупівлі пального, витрат на логістику роблять висновки про обґрунтованість цін на стелі.

"Наш відділ формує ціну, складаються всі витрати. Все, як у будь-якого бізнесу – і видається ціна. І вже тоді на АЗС приходить наказ із цінами. Ціни у нас однакові на всій території України, що на дизель, що на бензин. Принаймні різниці я не бачив ніде", – зауважив заступник директора мережі по роботі АЗС Сергій Кондель.

За словами Сергія Конделя, на ціноутворення нині суттєво впливає логістика, адже пальне з Європи в Україну завозять автоцистернами – це викликає і дефіцит пального.

"За 5-10 днів це не вирішиться, – каже Сергій Кондель. – Зараз працюють, щоб, як мінімум, зменшити простої заправки без пального до мінімуму. Я думаю, що за тижні три ми вже всі відчуємо, що паливо буде на АЗС набагато частіше".

;

Наступна перевірка – так звана "бочка" – АЗС на околиці Житомира. На стелі вказана ціна лише на газ, втім бензин та дизельне пальне тут теж продають – по 73 та 75 гривень за літр відповідно. 

Представники заправки на камеру спілкуватися не захотіли, проте повідомили, що така ціна є обґрунтованою, адже паливо вони купують по 65–68 гривень за літр. На вимогу покупця тут можуть видати і чек. 

На цій АЗС теж перевірять документи, після чого зроблять висновок про обґрунтованість цін.

Поділитись

Новини по темі: