Оприлюднено ситуацію з орендою житла по всій Україні, дані пораховані для кожного обласного центру. ЛУН та Work.ua створили спільний аналітичний проєкт, який дає змогу проаналізувати рівень добробуту українців.
У Києві за даними ЛУН вартість однокімнатної квартири складає 68% середньої зарплати в місті, для Ужгорода — це 87%, для Львова — 80%.
У Житомирі оренда помешкання:
- однокімнатна - 56%;
- двокімнатна - 61%;
- трикімнатна - 67 %;
Найнижчий показник у Харкові — оренда складає 21% зарплати.
Якщо розглядати цей показник у мирні часи, то чим менший відсоток, тим вищий рівень добробуту в тому чи іншому місті. Проте в умовах війни важливо зауважити, що, до прикладу, в Харкові через постійні обстріли та загальну небезпеку для міста оренда залишається дуже низькою від лютого 2022 року. Тобто це не свідчить про загальний добробут в місті, але, зокрема, може бути фактором, чому частина людей не виїжджають у більш безпечні регіони.
Оптимальним співвідношенням між витратами на оренду та доходами людини, за даними аналітиків ЛУН, вважається той, де витрати на житло не перевищують 30% від загального місячного доходу. Це правило 30% є загальновизнаним стандартом у сфері економіки доступності житла та добробуту.