Ще минулої осені спеціальною комісією по обстеженню зелених насаджень у місті Житомирі було визначено список дерев, які підлягають видаленню. До цього списку відносились сухостійні, або ж аварійні рослини.
Житомирська Міська Рада на свій сторінці у Фейсбук повідомляє, що такі заходи проводяться щорічно, оскільки всі дерева мають не тільки певні вікові межі, але пошкодження під впливом зовнішніх факторів .
«Таку процедуру необхідно проводити щорічно. Дерева мають вікову межу, на стан дерев впливають й кліматичні зміни, тому задля безпеки відвідувачів Гідропарку така процедура обов’язкова»,- зазначила екологиня та секретар комісії Тетяна Венгловська.
Минулого року експертами було визначено 61 дерево, що підлягало видаленню. При цьому, слід відмітити, що маркування даних дерев було знято з початком повномасштабної війни.
«Проєкт урбанпарку відтерміновано. А дерева, які комісія визначила аварійними ніякого відношення до урбанпарку не мають. Більш того, сам проєкт передбачав збереження зеленої маси, - заявим радник міського голови Олександр Черняхович.