25 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • Сміттєзвалище на березі Камʼянки: житомиряни змушені власноруч вивозити гори сміття

Сміттєзвалище на березі Камʼянки: житомиряни змушені власноруч вивозити гори сміття

  • Фото: Тамара Мерцедіна
  • 14 листопада, 2023 18:00

Днями одна з житомирських волонтерок розмістила у соціальній мережі пост про проблему несанкціонованого викиду сміття на березі річки Камʼянки із проханням підказати шляхи її вирішення.

Тамара Мерцедіна розповіла, що одна з рекреаційних зон Житомира, де люди можуть відпочивати та відновлювати свої сили, жахливо засмічена.


Фото: Тамара Мерцедіна

 

Волонтерка намагається прибирати місцевість, створюючи сприятливі умови для проведення часу на свіжому повітрі поблизу Камʼянки. Попри це, інші відпочивальники та люди, що мешкають поблизу, продовжують засмічувати територію.

«Є в Житомирі прекрасна рекреаційна зона на березі річки Камʼянка. Прекрасна але засрана. Останніх пару років, десь раз на місяць прогулюючись тут я збираю сміття, щоразу виходить мішок. На цьому тижні ми найняли техніку і вигребли і вивезли з одного схилу сім камазів сміття. Тепер шукаємо шляхів, як недопустити повторного звалища і суттєво змінити ситуацію», — написала жінка.


Фото: Тамара Мерцедіна

Ще однією проблемою, на думку жінки, є те, що мешканці приватного сектору поблизу звозять до узбережжя опале листя зі своїх прибудинкових територій. Спалювати листя заборонено, а умови для компостування можна створити не у кожному домоволодінні, наголошує Тамара. На її погляд, у Житомирі слід організувати місце, де будуть проводити компостування опалого листя.

За кілька днів після прибирання території там знову почали зʼявлятись побутові відходи, пляшки та пакети. На думку волонтерки, одним із рішень могло б бути встановлення сміттєвих баків вздовж набережної.

«На цій території немає жодного смітника і людей, які доглядають», — наголошує Тамара Мерцедіна.


Фото: Тамара Мерцедіна

 

Куди звертатись небайдужим житомирянам

Журнал Житомира відгукнувся на прохання жінки та спробував дізнатись про те, як житомирянам вирішувати проблему несанкціонованих сміттєзвалищ.

Варто зазначити, що отримати відповідну інформацію у Житомирі не так просто, адже журналістку «відправляли» телефоном від однієї інспекції до іншої, від директорів і заступників до міського голови.

Спочатку ЖЖ зателефонували до Державної екологічної інспекції Поліського округу. Там відповіли, що у разі виявлення несанкціонованого звалища сміття, громадяни повинні зробити офіційне звернення до інспекції. Після цього інспектори здійснюють виїзд на відповідну територію та вивчають проблему. 

Краще за все, наголошують у інспекції, здійснювати дзвінок просто під час правопорушення. Тоді інспектори матимуть змогу притягнути до відповідальності зловмисників.

За словами директора Інспекції з благоустрою міста Житомира Юрія Юзвинського, громадяни з таким питанням можуть звертатись до муніципальної інспекції.

«Також можна звертатись до міського голови та його заступників із таким питаннями», — зазначив пан Юрій.

У Муніципальній інспекції громадянам також порадили звертатись просто до міського голови із питанням несанкціонованого викиду сміття.

«Потрібно встановлювати хто є відповідальним за прибирання цієї території, якщо вона за кимось закріплена. Є такі території, які закріплені за відповідними службами. Краще за все писати заяву на імʼя міського голови. Можна звернутись безпосередньо до міської ради або за електронною адресою на сайті міської ради», — зазначила заступниця директора Муніципальної інспекції.


Фото: Тамара Мерцедіна

Поділитись

Новини по темі: